Zavřít reklamu

Připravuje From Software Bloodborne 2 nebo Phantom Wail?

Obě neoznámené hry jsou zřejmě exkluzivity pro PlayStation 4.

23. 1. 2019     Zdroj

A máme tu ještě jednou From Software. Kromě toho, že se spekuluje nad remasterem Demon’s Souls, tak se spekuluje také o nových hrách studia. Aktuálně mají být ve vývoji dvě. Nedávno vyšla hra Déraciné pro PlayStation VR, která byla spíše takovým pokusem a trochu působila, jako něco, díky čemuž si studio mohlo odpočinout od své klasické tvorby.

Obě nové hry by měly vyjít pro PlayStation

Na konci března nás čeká hra Sekiro: Shadows Die Twice. Ta bude multiplatformní a bude si zakládat na hratelnosti předchozích her. Nyní se objevila zajímavá informace na fóru 4Chan. Jednou z připravovaných her má být již kdysi zmíněné Phantom Wail. V roce 2017 se o ní objevily střípky a mělo se za to, že bude brzy představena. Dle všeho na ní pracuje Hidetaka Miyazaki společně s autorem Mangy Berserk.

Má jít o exkluzivitu pro PlayStation 4, která by měla být oznámena letos a zřejmě by ještě letos měla vyjít. Jak hovořily spekulace už kdysi, tak hra má mít skutečně kulisy Aztécké či Mayské kultury. Hra se tím vymaní z tradičního zasazení středověku a nabídne prý jiný styl boje. Půjde o velmi temné fantasy, což by byl návrat k původnímu Demon’s Souls, které bylo místy až nepříjemné. V souvislosti s bojovým systémem se hovoří o hrách Nioh a Absolver z nichž bude hra trochu přebírat.

Z dřívějška víme, že série Dark Souls je nyní u ledu a studio se chce věnovat novým záležitostem. Jednu dobu se dokonce hovořilo o tom, že by mohlo být v přípravě Demon’s Souls 2. Vše nasvědčuje tomu, že i druhá hra ve vývoji je totiž exkluzivitou pro PlayStation. Otázkou zůstává, zda ještě pro PlayStation 4 či již PlayStation 5. Největší smysl však dává pokračování Bloodborne, které si získalo neuvěřitelnou popularitu.