Zavřít reklamu

Představení produktové řady G od Logitechu

Byli jsme si vyzkoušet nové periferie od společnosti Logitech z řady G. Jaké tedy jsou?

27. 6. 2013    

V pražské herně District jsme měli tu možnost se blíže seznámit a naživo si ozkoušet produkty společnosti Logitech. Konkrétně se jedná o zcela novou řadu herních myší, sluchátek a klávesnic, která nese označení G.

Prvotně jsme se dočkali přednášky, v níž nám byly představeny jednotlivé produkty této nové řady, a taktéž nám bylo vysvětleno, v čem se vlastně liší jednotlivé produkty od těch předchozích. Převážně jde o to, že Logitech dost intenzivně testuje výdrž jednotlivých komponent. Ať už jde o kabeláž, s níž bývají často potíže anebo o samotná tlačítka na myších, která hodně trpí. Celá řada G je samozřejmě zaměřena na hráče, tudíž tyto periferie nebudou příliš optimální na klasickou práci.

Pokud jde o design, tak tam se toho příliš nezměnilo a Logitech rozhodně nedělal žádné enormní zásahy do toho, jak mají komponenty vypadat či se držet. Pokud jde o myší, tak v řadě G byly představeny modely – G400s (1559 Kč) a G500s (1829 Kč), které velmi připomínají MX500 či třeba G5 s kterou i já osobně právě brousím svou stolní desku. Pro velmi náročné hráče se pak nabízí modely G600 a G700. První jmenovaná má 12 programovatelných tlačítek, ta druhá poté 13. Přiznám se osobně, že nejsem velkým nadšencem MMO RPG her, tudíž takováto myš je mi tedy zbytečná, nicméně chápu, že potřeby některých hráčů jsou v tomto směru opravdu velké.

Myši řady G

Myši umožňují i nastavení jednotlivých profilů, v nichž si navolíte podle své chuti, jakou klávesu se má tlačítko na myši stát. V jistých případech tedy platí, že byste se mohli obejít i bez klávesnice. Co je spíše takovou zajímavostí, než že by se to v reálu dalo řádně využít, je fakt, že myši G600 (2079 Kč) a G700 (2599 Kč) dosahují citlivosti mezi 200-8200 dpi. Zcela unikátní je však možnost myš odpojit od přídavného kabelu, díky tomu se stává plně bezdrátovou a neuvěřitelné je že dokáže pracovat v přenosové rychlosti naprosto totožně, jako když je připojena. Pakliže se vám myš vybije, jednoduše ji připojíte kabelem a hrajete dále, dokud není plně nabita.

Klávesnice řady G

Logitech představil i zcela nové typy herních klávesnic, které jsou pro hráče rovněž velmi důležité při skvělém a pohodlném hraní. Na porovnání se novějšími tu byla starší – Logitech G710+. Ta má poněkud klasický design, navíc ale po straně nabízí speciální volitelná tlačítka, která si hráč může definovat zcela dle svého, jako tomu bylo u výše popisovaných herních myší.

Novinkami klávesnic v řadě G jsou G19s (5199 Kč) a G510s (3099 Kč). Ty jsou obě zejména designově o dobrý krok dál k futuričtějším prvkům. O něco hezčí se na pohled zdá G19s, která má pěkně tvarovaný horní displej. Na něm můžete rovněž nastavit spoustu funkcí. Například co by se na něm mělo zobrazovat během hraní. Počet životů? Náboje? Nebo něco dalšího? Není problém. Stejně tak je na tom i G510, která mě osobně designově až tolik nelahodí, ale to je věc subjektivního pohledu. Obě klávesnice stejně jako jejich starší sestra disponují volitelně mapovanými klávesami s tím rozdílem že G19s jich má 12 a G510s 18. Rovněž pro mě osobně nevyužitelné, ale jak jsem jednou naznačil. Někteří hráči si tyto klávesnice doslova budou hýčkat. Platí i to, že obě klávesnice jsou velmi rychlé, co se týče odezvy.

Headsety řady G

Kromě myší a klávesnic, Logitech samozřejmě myslel i na dokonalý zvuk skrze headsety. Ty jsou v nové řadě hned dva. Jedním je G230 (1549 Kč) v červeném provedení a druhým G430 (2099 Kč) v modrém provedení. Oba headsety jsou vysoce kvalitní a precizně odvedené. Zejména důležité je, že kabeláž je schovaná ve velmi odolných kabelech, takže by nemělo docházet k jejímu opotřebení. Stejně tak jsou zaměřené i ostatní konstrukční prvky na headsetech. Co se pak týče chráničů uší. Ty můžete jednoduše sundat a normálně vyprat, což je naprosto perfektní při těžkých parných dnech a také jsou velmi příjemné po nasazení headsetu, tudíž by se nemělo stávat, že dojde k otlačení uší. Headsety navíc byly novinářům doporučeny coby perfektní nástroje k namlouvání recenzí, neboť jejich mikrofony jsou velmi citlivé a čistě nahrávají pronášený zvuk.

Jako zpestření celého programu zde byla možnost zahrát si proti jednomu z elitních českých profihráčů ve hře Call of Duty 4. Byl jím Jan Duchoň přezdívaný jako Paradox. I přesto že mnoho českých herních novinářů má za sebou nespočet hodin strávených za počítačem, tak mu nemohl vzdorovat nikdo.

Nutno uznat, že nové produkty firmy Logitech řady G jsou vskutku perfektní a některé z nich bych sám rád uvítal doma. Nicméně co se týče pořizovacích cen, sami vidíte že každá sranda něco stojí.