Zavřít reklamu

Představení PlayStation 5 her se uskuteční ještě tento týden. Sony potvrdilo nové datum

Prvního pohledu na PlayStation 5 hry se dočkáme ve čtvrtek 11. června.

9. 6. 2020     Zdroj

sony playstation 5 predstaveni her

Společnost Sony oficiálně potvrdila nové datum představení Playstation 5 her. Čekaní už nebude dlouhé, protože se akce dočkáme ve čtvrtek 11. června od 22:00. Původně jsme se akce měli dočkat již 4. června, jenže kvůli nepokojům v USA byla odložena. Podobně pak postupovaly i další společnosti, které měly naplánované vlastní akce.

Sony na svém blogu potvrdilo i několik dalších informací. Video, které ve čtvrtek uvidíme, bude zhruba hodinu dlouhé a bude se přehrávat ve FullHD rozlišení s 30 FPS. Důvodem menšího rozlišení je to, aby se usnadnila práce na trailerech a videích, protože velké množství vývojářů stále pracuje z domova a nemusí tak mít přístup k výkonným strojům, se kterými normálně pracují ve studiích. Sony však upozornilo, že všechny PS5 hry budou ve skutečnosti vypadat ještě lépe, už jen třeba kvůli tomu, že je budeme moct hrát ve 4K rozlišení.

Sony zároveň doporučuje sledovat video se sluchátky, protože se chystá speciální „audio show“, která hlavně na nevýkonných reproduktorech u telefonu nebo notebooku nemusí zcela vyniknout. Na závěr ještě upozorníme, že se nejedná o představení samotné konzole PlayStation 5. Sony už dříve řeklo, že tentokrát se akce bude točit hlavně kolem her. Pokud vás zajímají i jiné herní akce, které se v červnu uskuteční, doporučujeme náš článek, který naleznete výše.