Zavřít reklamu

Představení levnější verze Xboxu Series X klepe zřejmě na dveře

Dorazí kromě Xboxu Series X i „low-cost“ verze?

30. 6. 2020     Zdroj

xbox series x

Nové generace herních konzolí Playstation a Xbox klepou na dveře čím dál hlasitěji. Přestože jsme se o nich díky prezentacím Microsoftu a Sony již dozvěděli poměrně dost informací, stále jsou s nimi spjaty věci, které jsou zahaleny rouškou tajemství. Patří mezi ně například i to, zda Xbox Series dorazí jen v jedné, nebo hned ve dvou verzích, které by se mezi sebou lišily výkonem. Čím dál pravděpodobnější se nyní jeví verze druhá. 

Pokud sledujete dění okolo Microsoftu, zřejmě jste již o projektu Lockhart spjatém s Xboxem slyšeli. Podle dostupných informací by se totiž mělo jednat o kódové pojmenování levnější verze Xboxu One X, která by se tedy měla podobat nynějšímu Xboxu One S. Nižší výkon a zřejmě i další technické specifikace by jí mohly zajistit i nižší cenu, díky které by byla pro hráče atraktivnější.

xbox series x

Ačkoliv Microsoft o “Xboxu Series S” stále zarytě mlčí, zahraniční média jsou přesvědčená o tom, že již její příchod klepe na dveře. Dorazit podle některých měla už v červnu, avšak zřejmě kvůli nepokojům v USA bylo její odhalení přesunuto na prázdniny – tedy na červenec či srpen. Spolu s ní bychom se mohli teoreticky dočkat i odhalení cen, které si bude Microsoft za Series X a Series S účtovat. Do té doby nezbývá nic jiného než doufat, že to nebude nic šíleného.