Zavřít reklamu

Poznejte nový svět, virtuální realitu máte na dosah

Komerční sdělení

9. 5. 2019    

Stejně jako Kolumbus poznával v 15. století naprosto nový svět, s možnostmi dnešní moderní elektroniky se i vy můžete stát dobrodruhem v nových světech. Velmi autentickou cestu započnete nasazením brýlí pro virtuální realitu, jež si lze pořídit jako herní doplněk k počítači nebo herním konzolím. Kvalita a výběr her a světů, do kterých se můžete podívat, se neustále rozšiřuje, neboť poptávka nyní silně převyšuje nabídku. To znamená, že i když budete hrdými majiteli tohoto doplňku, nemusíte se obávat, že se brzy přesytíte.

Přenést se z pohodlí obývacího pokoje do pralesa, do vesmíru, pod hladinu oceánu či další místa, která se mohou ale nemusí nacházet na naší planetě je čím dál snadnější. Lepšího zážitku dosáhnout ve virtuální realitě při hře nejenom brýlí, ale rovněž virtuálních tyček PS Move a dalších komponentů. Pořizovací cena takového setu vás přitom jistě příjemně překvapí. Za zážitky můžete vyrážet naprosto kdykoliv, přičemž vás to už nebude stát ani korunu navíc.

Buďte pozorovatel

Pokud jste na virtuální cestě nováčkem, potom jsou na začátek vhodnější statičtější hry. Během nich většinou nemusíte mnoho dělat, někdy dokonce budete pouhým pozorovatelem. Kolem vás se budou měnit světy, budete poznávat nové věci a pomalu si na virtuální realitu zvykat. Stejně jako Kolumbus během své cesty pociťoval určitou nevolnost, může se něco podobného zpočátku stát i vám na vaší cestě za dobrodružstvím. Vaše smysly si musí zvyknout na příjem nových informací odlišným způsobem, než tomu bylo doposud v reálném světě. Zpět ale ke hrám. Pozorovatelem budete například při hraní PlayStation VR Worlds či Jupiter and Mars. Postavy vytvořené ve virtuálním světě se zde hýbou přirozeně a plynule, což nevyvolává nevolnost. Perfektní pro vyzkoušení, jak to v takovém novém světě vypadá a jak to funguje. Jakmile budete dostatečně připraveni, můžete se stát aktivní součástí hry a příběh si vytvářet sami.

Staňte se součástí dění

S virtuálními hrami jako je například Skyrim VR, The Persistence, Resident Evil VII, Farpoint, Rise of The Tomb Raider a dalšími budete akci kolem sebe moci ovládat. Aktivně se budete pohybovat a řídit svého avatara ve virtuálním světě. Na to vám sice postačí i běžné ovladače, ale výraznějšího a realističtějšího zážitku se vám dostane s ovladači PS Move. Tyto „tyčky“, vám umožní pohodlnější pohyb a ovládání pohybu. Ten vám především zpočátku může činit určité problémy, a to i v případě, že být pozorovatelem jste zvládli na jedničku.

Tyto nové světy jsou totiž úplně o něčem jiném. Řídit svůj vlastní osud, poznávat, být přímým aktérem a hlavním hrdinou vyžaduje nejen dobrou koordinaci, ale také trpělivost. Naučit se vést pohyby přesně tak, jak chcete, totiž není tak snadné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Pokud ale budete trénovat, střílet šípy, střílet ze zbraně, šermovat, utíkat nebo zkrátka vést pěstní souboj už vám nebude činit potíže a hru tak dovedete do zdárného konce.

Zaznamenávejte svou cestu

Co by to bylo za dobrodružství, pokud byste si nevedli vlastní deník? Své zážitky, ale i kritiku nebo naopak nadšení můžete sdílet s dalšími cestovateli díky vlastní webové stránce. Nejlepším blogovacím systémem je jednoznačně WordPress a k němu je potřeba vybrat i dobrý webhosting. Vytvořte si svou vlastní stránku a získávejte pro své cestování podporu a uznání. Některé stránky také slouží jako půjčovna virtuální reality, ať už přímo tohoto doplňku nebo dalších komponentů, které mohou zpříjemnit a oživit vaše poznávání. Pokud si na podobné sdílení vlastních prožitků příliš nepotrpíte, rovněž lze sledovat virtuální cestu někoho jiného. Ze záznamu hry někoho jiného poté může sami posoudit, nakolik je daný svět zajímavý předtím, než si ho sami pořídíte. Nadšenců virtuální reality je dnes na internetu opravdu velké množství a získávat tak informace o fantastických dobrodružstvích, která můžete prožívat ve svém obývacím pokoji jsou tak přístupnější.