Zavřít reklamu

Potvrzeno: PlayStation 5 dorazí příští rok před Vánoci

Nová generace Playstationu se blíží.

9. 10. 2019     Zdroj

PlayStation

Spekulace o představení nové generace jsou u konce. Sony totiž na svém blogu oficiálně oznámilo, že přímého nástupce Playstationu 4, který je zatím znám pod názvem Playstation 5, představí před Vánoci 2020. Přesné datum jsme se od něj sice nedozvěděli, avšak vzhledem k tomu, že je záměr Sony naprosto jasný – tedy zasáhnout vánoční nákupní šílenství -, může nás teoreticky od představení dělit zhruba rok.

Co se týče detailů konzole, ty si zatím Sony nechalo téměř všechny pro sebe. Do svých dílen si však pozvalo redaktora magazínu Wired, kterého s některými částmi Playstaionu 5 seznámilo. Redaktor si mohl osahat například nový ovladač, který sice po designové stránce nevypadá dle jeho názoru nikterak hezky, jinak je však skutečně skvělý. Těšit se u něj můžete na haptiku, která posune herní prožitek na zcela novou úroveň, či naprogramovatené spodní páčky, které budou moci vývojáři upravit pro jejich danou hru například tak, aby kladly odpor či podob.ě Velmi zajímavé je též použití SSD, díky kterému by měla být konzole jednak skutečně velmi rychlá, ale také by hry díky tomu měly zabírat méně místa či být mnohem delší při použití stejně velkého úložiště.

Dá se očekávat, že bude Sony v následujících měsících pokličku nad Playstationem 5 poodkrývat čím dál více a lákat na něj své příznivce. Nezbývá tedy než doufat, že bude novinka skutečně stát za to a naprosto uspokojí naše herní chutě. Vzhledem k tomu, jak nadšeně o ní Sony mluví se však dá tento průběh očekávat.