Zavřít reklamu

Poslední Denuvo bylo prolomeno po pěti dnech

Tvůrci nových her čelí problému. Ochrana pro PC verze Denuvo zřejmě nestačí.

8. 11. 2018     Zdroj

Denuvo je zkrátka součástí některých novějších her ať se nám to líbí nebo ne. Spousta výrobců softwaru má snahu jej co nejlépe ochránit, a tak jsou schopni utratit miliony za ochranu Denuvo, která by tomu měla předejít. Jak se ale ukazuje, tak ta je v podstatě zbytečná. Jen u pár titulů se podařilo, že ochrana vydržela pár týdnů a nebyla zatím prolomena. Její poslední verze nyní nevydržela déle než 5 dní.

Denuvo opět nestačilo na piráty

Verze 5.2 je poslední dostupnou a v tuto chvíli byla překonána již po pouhých pěti dnech. Díky tomu jsou dostupné cracky ke hrám The Quiet Man a Football Manager. Vzhledem ke kvalitě The Quiet Man to asi Square Enix příliš trápit nebude, hůře je na tom však Football Manager. Crack se povedlo vytvořit skupině FCKDRM, která dělá vše proto, aby ukázala, že tyto ochrany k ničemu nejsou.

Paradoxní je však to, že hry, které mají Denuvo 4.9, tak nejsou zatím prolomeny. Konkrétně jde o hry Assassin’s Creed: Odyssey, Dragon Quest XI, FIFA 19, Monster Hunter World, Shadow of The Tomb Raider. Novou verzi by měly následně využít tituly Hitman 2, Just Cause 4 či Battlefield V. Bohužel pro ně, to znamená že se asi brzy dočkají prolomení, pokud nebude na poslední chvíli vytvořena nová verze.