Zavřít reklamu

Populární Battle Royale Apex Legends vyjde ještě letos na Android a iOS

Apex Legends na telefonech uvidíme ještě tento rok.

23. 6. 2020     Zdroj

apexlegends

Pokud jde o mobilní battle royale hry, tak je západní trh rozdělen mezi tři hry – PUBG, Call of Duty a Fortnite. Brzy by se k těmto hrám mělo přidat i Apex Legends. O mobilní verzi oblíbené Battle Royale hry se mluví již delší dobu. Nyní se o ni zmínil přímo šéf EA v rozhovoru s investory.

Apex Legends vyšel v únoru minulého roku zcela nečekaně na PC a herní konzole. Právě netradiční spuštění hry vyvolalo velkou oblibu u hráčů. V současné době už se hra nemůže počtem hráčů rovnat s rokem 2019. Brzy se to však může změnit, stačí jen, aby se Apex Legends objevil na Androidu a iOS.

CEO Electronic Arts Andrew Wilson řekl v rozhovoru s investory, že již mluvili o spuštění Apex Legends na mobilní telefony v několika vybraných regionech. A to ještě v tomto roce. Další informace prozatím nejsou k dispozici. Nevíme, ve kterých regionech se hra předběžně spustí a ani přesné datum. Jedno je však téměř jisté, podobně jako na PC a konzolích bude k dispozici zdarma.

Oproti jiným Battle Royale hrám se Apex Legends liší hlavně tím, že hrajete za různé hrdiny, které mají odlišné schopnosti. Oblíbená je také kvůli skvělé hratelnosti, což není moc překvapivé, když za hrou stojí studio Respawn, které založili původní autoři série Call of Duty. Ti následně pro EA vytvořili například střílečku Titanfall.