Zavřít reklamu

Pokračování her, která chceme!

Pokračování her, která zkrátka chceme aby jednou vyšla.

9. 1. 2015    

Rok co rok vyhlížíme nové hry v naději, že se mezi nově oznámenými kousky objeví také pokračování zajímavých kousků. Popravdě je spousta titulů, které by si pokračování zasloužili, ale už na ně nikdy nedošlo anebo je otázkou zda k tomu dojde někdy v budoucnu. My jsme sestavili seznam her, které bychom rádi viděli coby návrat oblíbených sérií.

Condemned 3

Začneme méně známým kouskem a tím je série Condemned. Zatímco druhý díl nebyl tím pravým ořechovým, tak Condemned: Criminal Origins byla na svou dobu hororová záležitost jako řemen. Málo světla, spousta tmy, odporní psycho nepřátelé a nervydrásající atmosféra. To dělalo z Condemned jedinečnou záležitost. Pokud bychom si měli přát solidního zástupce hororového žánru, tak rozhodně Condemned 3.

Rayman: Heroes

Pokud bychom si něco přáli, tak určitě do třetice všeho dobrého také Raymana. Novodobá série – Origins a Legends by si zasloužili finální kapitolu. Rayman by se tak vydal proti zlu naposledy a opět by nás čekal přehršel úrovní a originální zpracování Michaela Ancela. Náš odhad je, že letos k oznámení nového a tedy i posledního Raymana dojde.

Splinter Cell 7

Ačkoliv přinesl poslední Splinter Cell celou řadu změn, tak nebyl Blacklist vůbec špatným titulem. Ba naopak šlo o nadprůměrnou hru, která byla mnohdy dosti nedoceněna. Proto rovněž očekáváme, že se Sam vrátí v přímém pokračování na Blacklist. Oznámení tohoto titulu bychom viděli na rok 2016.

Gears of War 4

Toto není ani tak přání jako realita. Čtvrté Gears of War je ve vývoji pro Xbox One a jeho oznámení se očekává letos, nejpozději v roce 2016. Těžko říct co by mohlo být tématem, ale podle odhadů se podíváme časově před původní trilogii. Je tedy možné, že se s původními hrdiny setkáme jen okrajově.

Mafia 3

O třetí Mafii se zatím rojí také spíše jen spekulace. V poslední době se však objevily informace, že k jejímu oznámení má dojít letos a to dokonce v nejbližších týdnech. Byly bychom jen rádi. Podle všeho to vypadá, že nás čeká doba zhruba 60-70. let a hra bude navazovat na Mafii 2. Objevit by se zřejmě měl i Vito. Těšíme se!

God of War 4

Jedna z největších značek pro Playstation se dočká svého pokračování zřejmě v roce 2016. Těžko říct zda bude oznámena letos, ale vývoj God of War 4 byl potvrzen. Těžko říct, jak se autoři poperou s příběhem. Datovat jej před původní díly nemá smysl, od toho tu byl Ascension. Pokud jde o příběh po třetím díle, tak tam by muselo dojít k velkému oživení řeckých bohů, anebo se bude muset Kratos skutečně vydat na pouť proti jinému božstvu. Největším tahákem je Severské božstvo.

Forza Horizon 3

Zatímco u klasické Forzy bychom Microsoftu doporučili, dát si pohov od série na delší dobu, tak u Forzy Horizon bychom se i za třetí díl nebáli dát ruku do ohně. Pokud jde o čistě arkádové závodění, tak je Horion doslova králem a jen těžko, bychom mohli hledat soupeře.

Gran Turismo 7

Gran Turismo dojelo se svým 5. a 6. dílem na setrvačnost a velkohubost. Autoři chtěli mít ve hře zkrátka vše a nakonec tam měli vše jen napůl. Sedmé Gran Turismo je již ve vývoji, ale doporučili bychom, aby se na hře pracovalo dostatečně dlouho a oprostili bychom se od různých pokusů jako je jízda s Mars Roverem.

Flatout 4

Pokud ještě zůstaneme u závodění, tak bychom jednou rádi viděli také Flatout 4. Tato závodní série byla vždy jen šílenou arkádou, ale i přesto s radostí vzpomínáme na závody, které jsme s přáteli mohli bez potíží hrát. Destrukční derby bylo zkrátka jedinečné.

Half-Life 3

O Half-Life 3 se nebudeme moc rozepisovat. Je naprosto jasné, že hra leží v rozpracované fázi v kancelářích Valve už několik let. Otázkou je co se s ní děje v poslední době. Oficiálně nikdy potvrzena nebyla a generace která hrála předchozí díly už skoro není v herní činnosti aktivní, takže je otázkou zda má ještě třetí díl smysl. Nicméně i po letech druhý díl milujeme a tajně doufáme.

Medal of Honor (2. světová válka)

Medal of Honor v dobách Playstationu 1 a 2 byla vrcholem tehdejších FPS akcí. Její definitivní pohřbení začalo ve chvíli, kdy se EA rozhodlo ji tlačit do moderní doby a moderních konfliktů. Medal of Honor pro nás zemřel ve chvíli, kdy skončili titulky k Airborne. Od té doby marně čekáme na řádný návrat. Co může být lepšího než pořádná střílečka z druhé světové války se současnými technologiemi vývoje?

PS: Doporučujeme hru vyvinout někým jiným než je EA, což je potíž když vydavatel vlastní práva a těžko se jich vzdá. Do té doby se však solidního pokračování nedočkáme.

Assassins Creed 5

Assassins Creed je stálicí v posledních letech. Minulý rok jsme se dočkali dokonce dvou dílů a v příštím roce nás čeká již uniklé AC: Victory. Viktoriánský Londýn zní velmi dobře a uvidíme jak se s tím autoři poperou. My bychom raději viděli díl, který by nás přenesl zpět do starověkého Egypta. Lepší prostředí si představit neumíme. Vraždy faraonů by bylo to správné gusto. Tento díl bychom s klidem označili o číslicí, které se poslední tituly vyhýbají jako čert kříže.

GTA 6

GTA 6 je zkrátka tutovkou do budoucna, otázkou je zda se bude opět odehrávat v Americe, anebo jestli Rockstar konečně půjde do Evropy. Rádi bychom se totiž podívali i do nám známějších končin a vynechali přílišný amerikanismus. Nicméně na GTA 6 je brzy a dočkáme se jej zřejmě až za pár let.

Dead Space 4

I přesto že EA zastavilo vývoj čtvrtého Dead Space, tak bychom jej rádi viděli. Hororové pohádky vesmírného inženýra, nám nahání hrůzu dodnes, ale i tak bychom se do kosmu znovu vydali a nechali se řádně vyděsit. Vzhledem k otevřenému konci třetího dílu, se dá očekávat že se časem opět dočkáme.

Max Payne 4

Pokud je hra, která definuje žánr third-person stříleček, tak je to Max Payne a jeho následná pokračování. Čtvrtý díl zkrátka musí vzniknout. Pokud jde o Maxe Payna 3, tak šlo o zjevení a neskutečné překvapení v rámci všech možných měřítek. Jedna z nejlepších akcí poslední let si musí vystřílet pokračování.

Alan Wake 2

Příjemným překvapením byl psychologický thriller Alan Wake. Příběh spisovatele, který je pronásledován přeludy se nám vryl pod kůži a moc rádi bychom si užili pokračování, už kvůli otevřeným koncům, jak na konci hry tak veškerých DLC. Druhý díl v Remedy leží zatím u ledu, jelikož se dalo přednost titulu Quantum Break.

Crash Bandicoot 4

Pokud někdo zná Playstation, tak zná i Crashe Bandicoota. Tahle postavička definovala první konzoli od Sony a její řádění bylo pověstné. Bohužel byl pak Crash prodán vyděračskému Activisionu, který jej doslova pohřbil. Vypadá to však že se blýská na lepší časy. Crash by se dle všeho mohl objevit zpět na PS4 a to z rukou samotného Sony. Zda je to pravda, zatím však nevíme.

Medievil 3

Medievil není až tak známou značkou, ale šlo o vynikající adventuru. V dobách prvního Playstationu šlo o nezapomenutelnou záležitost. Medievil se dočkal i svého pokračování, ale jeho další díly byly pak pro Playstation 2 ukončeny. Dodnes není jasné, zda by se Sir Daniel Fortesque mohl vrátit, ale Sony jej nedávno zařadila i v bojovce All-Stars Battle Royale. Je tedy možné, že nějaké interní plány ještě jsou.

Overlord 3

Overlord byla parádní, humorná adventura, která se držela skvělého námětu. Přece jen ovládat bnadu nezverných minionů, bylo labůžo. Druhý díl už nebyl tak povedený, ale rovněž šlo o skvělou zábavu. Třetí díl je tedy otázkou budoucnosti. Tak nějak bychom ale očekávali že právě letos by se mohl třetí Overlord zjevit.

Resident Evil 7

Shinji Mikami již u série Resident Evil není a upřímně to tak i trochu vypadá. Resident Evil 6 byla čistá akce bez nápadu a tahu na branku. Tento akční brak konečně ukázal, že série už je vyčpělá a potřebovala by vzpruhu. Pokud jde o sedmý díl, doporučovali bychom řádně dlouhý a rozvážný vývoj a hlavně hororovou atmosféru. Nechceme jen střílet do zombií jako do prasat na porážce.

Red Dead Redemption 2

John Marston nám v Red Dead Redemption předvedl, že lepší westernovku jsme tu ještě neměli. Tady není o čem diskutovat. Ačkoliv PC hráči nad tímto titulem zaplakali, tak neudělat druhý díl by byl hřích. Jedna z nejlepších open-world her posledních let a to také zejména díky svému ději a zasazení.

Bioshock 3

Vypadá to že po Bioshock: Infinite Kenu Levinovi definitivně hráblo, když studio zodpovědné za všechny díly bylo jeho zásahem rozpuštěno. Série by údajně měla pokračovat, otázkou zůstává zda bude těžit s již vymyšlených kulis anebo se podaří opět vymyslet něco originálního. Rapture je však pro nás již minulostí.

L.A. Noire 2 (Philadelphia Noire, London Noire)

Pokračování L.A. Noire bychom opravdu chtěli. Šlo o nedoceněnou detektivku, která měla vynikající atmosféru a slušný děj. Hratelnost by se dala ještě odladit a rozhodně bychom ji tentokrát směřovali jinam. Bohužel studio bylo již rozpuštěno a Rockstar se do dalšího dílu zřejmě aktuálně nežene, neboť má rozpracované jiné značky.

Dark Souls 3

Série Dark Souls a zejména první díl považujeme za vrchol tvorby v dějinách počítačových a konzolových her. Dokonalý systém soubojů, výjimečné levelování postavy, skvělý svět a neuvěřitelný leveldesign. To je Dark Souls a tak doufáme že po duchovním nástupci Bloodborne se dočkáme i třetího a posledního dílu.

The Last of Us 2

Playstation 3 v posledním svém nabitém roce dostal do portfolia naprosto ojedinělý titul. Bylo jím The Last of Us. Příběh nesourodé dvojice – Joela a Ellie si zamilovali miliony hráčů na celém světě. Pokud v Naughty Dog neplánují pokračování ihned po Uncharted 4, tak se snad zbláznili.