Zavřít reklamu

Pokémoni se vydají do světa MOBA her

Pokémoni míří do vod nového žánru. A rovnou i na mobily.

25. 6. 2020     Zdroj

The Pokémon Company ohlásila další nadcházející hru s Pokémony. Po oznámení dvojice menších hříček a znovuzrozeném Pokémon Snap se poprvé v historii kapesní monstra zkusí oblíbený MOBA žánr (League of Legends, DotA). Pokémon Unite vychází z již oznámené spolupráce s vydavatelstvím Tencent, které vlastní podíly například v Riot Games, autorech zmíněného League of Legends.

Pokémon Unite vypadá jako klasická MOBA záležitost, ve které se hráči rozdělí do dvou týmů po pěti a začnou bojovat o nadvládu nad mapou. Jen v tomto případě bude každý z hráčů ovládat jednu z ikonických příšerek. První upoutávka představila jen deset Pokémonů – mezi nimi nechybí například Pikachu nebo Charizard. Je logické si domyslet, že hra, třeba i postupem času, nabídne mnohem víc hratelných postav.

Pro fanoušky značky může jít trochu o zklamání. Původně se spekulovalo o představení větší hry, například dalšího plnohodnotného pokračování hlavní série her nebo reamakeu staršího titulu. Nejnovější Pokémon Sword and Shield je ovšem stále uprostřed svého životního cyklu. Pokémonní RPG na Switchi se před týdnem dočkalo prvního rozšíření Isle of Armor. Druhé rozšíření Crown Tundra vychází na konci roku.

Pokémon Unite nabídne free-to-play model s možností crossplaye. Hráči na Switchi se tak budou moci připojit k těm na mobilních zařízeních a naopak. Hra zatím nemá potvrzené datum vydání.