Zavřít reklamu

Podložka Logitech G240 – Recenze

Recenze podložky Logitech G240 a lehké zamyšlení se nad tím, jaký typ podložky volit.

5. 5. 2014    

Dnes vám přinášíme recenzi měkké podložky G240 od Logitechu. Na vytukej jsme podložku od Logitechu již měli, byla jí tvrdá podložka s označením G440. Nasnadě je otázka, který typ podložky volit?

Měkké podložky vyniká hlavně svojí tenkostí, díky tomu jde podložka srolovat a dá se jednoduše přenášet. Je ale tenkost podložky opravdu její výhoda? Konkrétně podložka G240 je neskutečně tenká, má jen 1mm, kvůli tomu ale pod položkou vynikne každá nepřesnost nebo nečistota stolu, kvůli těmto vzniklým hrbolkům se myš na podložce vyloženě zasekává. Ostatní společnosti nabízejí i silnější podložky, ty mají klidně 4-6mm, tam jistě zanikne i větší nerovnost podkladu, ale tím i možnost jednoduššího přenášení. Obecně bych řekl, že měkké podložky mají kratší životnost, než podložky tvrdé. Další obecnou nevýhodou měkké podložky je její údržba, když jí polijete sladkým pitím, tak jí nenávratně poškodíte, do pračky je samozřejmě dát nemůžete.

Tvrdé podložky jsou naopak relativně dost tvrdé a tuhé, s tím souvisí možnost (resp. nemožnost) přenášet větší podložky přenášet. Pokud je podložky rozumných rozměrů, řekněme, že je stejně velká jako váš notebook, tak není jediný problém. Troufám si říct, že tohle je jediná nevýhoda tvrdých podložek, Tvrdé podložky jsou dokonalé po technické stránce, mají tvrdý a hlavně stejnorodý povrch, když podložky polijete, jednoduše jí utřete. Podložka je dost hrubá a každá, i větší nerovnost lehce zanikne. Další nezanedbatelnou výhodou je životnost podložky, pokud jí vyloženě nezlomíte, tak vydrží věčně. Vraťme se ale konkrétně k testované podložce.

Ve zkratce, podložka je dostatečně velká a velice tenká – je tlustá jen 1milimetr! Co se týče technických parametrům, tak si myslím, že hodnota smykového a dynamického tření vám nic neřeknou, každopádně podložka má (jak už výrobce zmiňuje), střední tření – myš není úplně nejsvižnější, ale ani nedře. Podložka má dvě vrstvy, které jsou k sobě pevně spojeny, nejsou k sobě přilepené, nestane se vám, že se vám horní vrstva oddělí od spodní vrstvy.

Konečná otázka teda zní, je podložka dobrá? Je skvělá, ale… já bych volil podložku tvrdou. Abych to shrnul, podložka G240 je skvělá, pro ty, kteří mají radši měkké podložky radši, skvělá volba, ale pro ty, kteří podložku nepřenášení, bych určitě doporučil podložku tvrdou, je sice dražší, ale ten rozdíl poznáte.

Klady

- Podložka je dostatečně velká
- Podložka je velmi tenká

Zápory

Hodnocení: 85%