Zavřít reklamu

Po Resident Evil 2 přijdou další remaky

Resident Evil 2 remake bude opravdu kvalitním počinem a Capcom na jeho úspěch naváže dalšími remaky.

6. 8. 2018     Zdroj

Resident

Společnost Capcom v posledních letech znatelně obnovuje své staré hry či značky. Zejména u série Resident Evil se jí daří vydávat celkem pravidelně různé remaky či remastery. Hráčům se to líbí z hlediska toho, že hra dostane novou podobu, méně už se jim ale líbí cena, kterou za to musí zaplatit. Ale, jak to bude  v případě Resident Evil 2?

Resident Evil 2 vypadá naprosto skvěle

Povětšinou jde o to, že spousta společností tvoří remastery tak, že akorát trochu vyostří textury a vytáhne se rozlišení. Hra se tak dá hrát, ale už je na ní znát, že je příliš zastaralá. Capcom tento přístup změnil. Už kvalitní remake prvního dílu měl vysoké kvality, ale nedávno představená dvojka je úchvatná.

Právě Resident Evil 2 bude takovým novým startem pro remaky v rámci společnosti. Dvojka běží na enginu hry Resident Evil 7, díky čemuž působí velmi moderním dojmem. Nejedná se navíc o přímou předělávku, ale mnoho se ve hře změní. Některé pasáže budou přidány a rozšířeny. Předělána je kompletně i kamera a nahrány nové zvuky.

Vyjádření tvůrců je jasné a vypadá to, že remake rovněž vyšel na slušnou finanční sumu: „Ačkoliv základní příběh a zasazení se nemění, plně jsme využili našeho progresivního vývojářského prostředí, abychom opět vdechli život originálnímu obsahu. Vyvíjíme jej s rozpočtem, který plně odpovídá titulu ze série Resident Evil, mířícím na globální market.“

Další remaky jsou však v přípravě. Capcom se vydá touto cestou i u dalších značek a dá se očekávat, že by mohla přijít zcela nová verze hry Resident Evil 3: Nemesis. To je výborná zpráva a už se těšíme na další kousky.

Resident Evil 2 dorazí v nové formě 25. ledna 2019. Plánován je pro platformy PC, PlayStation 4 a Xbox One.