Zavřít reklamu

PlayStation slaví 25 let

Sony slaví! PlayStation už je na trhu 25 let.

2. 12. 2019    

PlayStation slaví 25. výročí od svého vzniku. Konkrétně se tak stane zítra 3. prosince. Tehdy v roce 1994 vyšla první PlayStation konzole v Japonsku a od té doby se začal psát obrovský kus videoherní historie. Hned první den se prodalo přes 100 tisíc kusů.

„Ken Kutaragi začínal se svým týmem ve skromných podmínkách v rámci Sony, ale následně přišel s vizí videoher jako forma zábavy, kterou si mohou užít naprosto všichni. PlayStation vždy nabídl zážitky nad rámec toho, co bylo možné si představit s domácí konzolí. Od samotného začátku jsme vývojářům poskytli nástroje a technologie pro vytváření krásných a rozlehlých světů, či pro možnost experimentovat s novými nápady. Tento přístupů vedl k rozmanitým hrám, pro které je PlayStation znám,“ říká Jim Ryan, šéf Sony Interactive Entertainment.

„Když jsem pomáhal s uvedením konzole PlayStation v Evropě, vzpomínám si, že jsme museli s mnoha věcmi začít od nuly, od najímání zaměstnanců po objednávání nábytku. Tehdy jsme se zaměřovali hlavně na zásobování, aby si hráč v Polsku mohl připadat, že je součástí komunity PlayStation, stejně jako hráč v UK nebo v Japonsku. Naše podnikání se od té doby rozrostlo, ale zaměření na komunitu je důležitější než kdy jindy,“ dodává Jim Ryan.

Sony slibuje, že v tomto týdnu nás čekají zajímavé novinky a překvapení. Že bychom se něco dozvěděli o konzoli PlayStation 5, která vyjde za rok?