Zavřít reklamu

PlayStation konečně nabízí možnost změnit si nick!

Trvalo to velmi dlouho, ale nyní si hráči na PlayStationu budou moci změnit starý nick za nový.

11. 10. 2018     Zdroj

Playstation

Někteří hráči už si možná mysleli, že se toho ani nedočkají. Sony se k tomuto tématu stavěla celé roky dost ležérně a zřejmě neměla velký zájem na tom, aby se cokoliv měnilo. Tlak hráčů však sílil, zejména s velkým nabobtnáním komunity kolem konzole PlayStation 4. Jedná se o změnu nicku neboli ID pod kterým hráči hrají v síti PlayStation.

Hráči si konečně budou moci zvolit svůj nick

Spousta hráčů už roky běduje nad tím, že by si chtěli změnit nick na něco vhodnějšího. Buďto zvolili kdysi variantu, pod kterou se dnes již neprezentují nebo v některých případech se za svůj nick i stydí, ale důležité je, že žádali změnu. Tu jim Sony nabídne po dlouhých letech až nyní. Zatímco u konkurence je tato možnost již léta, tak Sony se k ní uchýlila až nyní.

Hovořilo se o tom, že největší potíž pro tvůrce této featury byl fakt, že spousta her, trofejí a dalších funkcí je pevně spjata s tímto ID a tudíž by při změně mohly nastat komplikace. Na to Sony ostatně upozorňuje i nyní. Jakmile bude možnost oficiálně spuštěna, tak bude vypsán seznam her, u kterých vám nenastanou potíže. U starších k tomu však může docházet.

První změna bude zcela zdarma, poté se bude platit za každou změnu. V případě členství PS Plus to bude stát 5 euro. Pakliže nejste členy PS Plus, tak změna vyjde na 10 euro. Pokud by přetrvávaly potíže pod novým nickem, tak bude možnost vrátit se ke svému původnímu. Testování bude probíhat do konce listopadu, pak by funkce měla být nabídnuta všem v průběhu prosince.