Zavřít reklamu

PlayStation exkluzivity dominují The Game Awards 2018

Čekal v tomto případě někdo opak?

15. 11. 2018     Zdroj

Playstation

Společnost Sony má mnoho důvodů k oslavám. Nejenže se jejich konzole PlayStation 4 prodává úchvatným tempem, ale i letošní exkluzivní tituly uspěly na výbornou. Začátkem roku svou konkurenci drtil titul God of War, následně se velmi dobře prodával také Detroit: Become Human, nemluvě pak o vynikajícím Spider-Manovi.

PlayStation má velkou šanci posbírat mnoho cen

Letošní rok Sony v souboji konzolí rozhodně patřil. Microsoftu se podařilo udržet kvalitu pouze s titulem Forza Horizon 4 a Sea of Thieves se již propadlo do zapomnění. Není tedy žádným překvapením, že na prestižních cenách The Game Awards má PlayStation ohromné zastoupení.

Tituly God of War a Spider-Man jsou tak nominovány na tyto ceny: Nejlepší režie, nejlepší výprava, nejlepší grafické podání, nejlepší hudba, nejlepší design zvuku, nejlepší výkon, nejlepší akční/adventurní hra a samozřejmě také hra roku.

Detroit: Become Human je nominován na nejlepší režii, nejlepší výkon a nejlepší výprava. Tituly Astro Bot Rescue Mission, Firewall Zero Hour a Tetris Effect jsou nominovány na nejlepší VR titul. Celkově je tu tak 9 kategorií ve kterých by mohla Sony uspět. Bude zajímavé sledovat, které tituly se dočkají pocty.

Slavnostní předávání proběhne 6. prosince, a to v půl 3 ráno. Osobně se domnívám, že titul hry roku si i přes veškerou konkurenci nakonec odnese studio Santa Monica s titulem God of War. Cory Barlog si jej se svým týmem zaslouží.