Zavřít reklamu

PlayStation 5 bude mít kompletně nové uživatelské rozhraní

PlayStation 5 přijde s úplně novým uživatelským rozhraním, které má být praktičtější.

16. 6. 2020     Zdroj

ps5

Jestli čekáte, že v PlayStation 5 bude podobné uživatelské prostředí jako v PS4, tak pro vás máme špatnou zprávu. Matt MacLaurin, který má v Sony na starost design UX prozradil, že prostředí v PS5 bude kompletně předělané. Odhalení se prý máme dočkat velmi brzy, a to společně s několika zajímavými koncepty, které Sony chystá.

Má jít o velice zajímavou evoluci. Celkově má být systém spíše minimalistické ražení. Sony se totiž zaměřilo hlavně na praktickou stránku systému a funkčnost dává na první místo. Naleštěné nabídky a bohaté animace budou tedy pravděpodobně pryč.

Matt MacLaurin dále prozradil, že v budoucnu určitě uvidíme speciální verze PlayStation s unikátním designem. Osobně by si prý přál edici v designu hry Horizon Forbidden West. Co se týče samotných speciálních edicí, tak jsme nedávno psali o tom, jak by nový PlayStation mohl vypadat v černé a Spiderman edici. V posledních dnech byl rovněž objeven jeden detail na gamepadu Dualsense. Díky fotografiím ve vysokém rozlišení si hráči všimli toho, že zadní a spodní část gamepadu pokrývá textura v podobě minimalistických symbolů PlayStationu. Velice dobře to můžete vidět na fotografiích výše.