Zavřít reklamu

PlayStation 4 má potíže! Podvodné zprávy napadají konzole hráčů

Sony řeší zásadní potíže ohledně podvodných zpráv, které hráčům chodí.

15. 10. 2018     Zdroj

Playstation

Aktuálně společnost Sony řeší poměrně závažný problém. V rámci konzolí PlayStation 4 se šíří zprávy, které mohou vést až k problémům se samotným přístrojem. Uživatelé po celém světě si stěžují na to, že jim chodí zprávy, které jsou od pochybných účtů. Do teď však zprávy nic nezpůsobovaly, krom toho že vás otravovaly. Nově však dochází k horším případům.

Hráči po celém světě hlásí potíže

Někteří uživatelé hlásí, že poté co obdrželi podezřelou zprávu, tak se systém stává nestabilním. Případně pak dochází k restartům celé konzole, chybují i ovladače či přístroj vykazuje potíže se zvukem. Případy se množí a většina uživatelů pak musí sáhnout k tomu, aby celou konzoli uvedla do továrního nastavení. Ne vždy to však pomůže. Aktuálně jsou hlášeny i případy, kdy po kompletním obnovení továrních dat problémy přetrvávají.

U každého ze zasažených je řešení odlišné. Někdo tvrdí, že pomůže, pokud zprávu odstraníte přímo přes mobilní aplikaci či prohlížeč. Mnoho hráčů ale uvádí, že tyto podvodné zprávy mnohdy není třeba ani otevírat a potíže nastanou.

Doporučuje se jako nejlepší prevence, nastavení zpráv. Konkrétně ve smyslu nastavení soukromí. To je třeba nastavit tak, aby vám nemohl poslat zprávu nikdo cizí. Docílíte toho skrze Správu účtu a následně Nastavení ochrany osobních údajů. Sony se zatím nevyjádřila a doufejme, že problém nebude dlouho přetrvávat.

Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit, že pár takových zpráv nám v průběhu posledního měsíce skutečně dorazilo. K našemu štěstí ale zatím nezpůsobily nic vážného a byly ihned odstraněny.