Zavřít reklamu

PlayStation 4 má na kontě téměř 92 milionů prodaných kusů

PlayStation 4 směle míří ke 100 milionům prodaných konzolí.

8. 1. 2019     Zdroj

PlayStation

Jednou za čas k nám doputují informace o tom, jak se daří aktuální generaci konzolí. Trochu zklamáním je, že Microsoft se již delší dobu s prodanými kusy nechlubí. Nelze tedy přímo poměřit síly na bojišti. Je však jasné, že PlayStation 4 se prodává mnohem lépe, co se celkových kusů týče. Sony má našlápnuto k tomu, aby pokořila 100 milionů konzolí. K 31. prosinci 2018 totiž bylo prodáno 91,6 milionů kusů.

PlayStation 4 je zkrátka na prodejní vlně!

Jen během vánočních svátků si konzoli zakoupilo 5,6 milionů hráčů. Na konci roku se prodalo také 50,7 milionů her a od počátku prodeje bylo prodáno již 876 milionů her. Nejrychleji prodávanou exkluzivitou je Spider-Man. Ten se do konce listopadu dokázal dostat na neuvěřitelných 9 milionů prodaných kopií.

Není pochyb o tom, že se konzole bude brilantně prodávat i v tomto roce. Ostatně nás čekají další velké exkluzivity. Brzy dorazí hra Days Gone, během roku by se měl objevit Medievil, rovněž také Death Stranding a Ghost of Tsushima. Čím dál tím více se skloňuje i možnost vydání The Last of Us: Part II. Máme se tedy na co těšit. Nehledě na to, že v letošním roce bude představen nástupce.