Zavřít reklamu

PlayStation 4 je k nezastavení! Na kontě má 86,1 milionů konzolí

V Sony mohou jen slavit. PlayStation 4 se prodává výjimečně dobře.

30. 10. 2018     Zdroj

Poté co zažila Sony s konzolí PlayStation 3 si nyní musí připadat jako ve snu. PlayStation 3 se ani zdaleka neprodával tak dobře, jako její nástupce a vysoká cena tehdejších komponent vedla k tomu, že společnost musela konzole dlouhou dobu dotovat. U PlayStation 4 přišel zásadní rozdíl. Konzole byla výdělečná od samého začátku a její popularita ve světě je čím dál tím vyšší.

PlayStation 4 se prodává báječně

Aktuálně tu máme další výsledky ohledně prodejů této krásky. Celosvětově bylo vyexpedováno již 86,1 milionů kusů. To je skutečně ohromné číslo. Za čtrnáct dní tomu bude 5 let, co se konzole začala prodávat v některých regionech. Tímto již překonala v prodejích svého předchůdce.

Za poslední tři měsíce dodala Sony do obchodů 3,9 milionů kusů. PlayStation Plus předplatitelů je nyní 34,3 milionů po celém světě. Je to o 6,2 milionů hráčů více, než tomu bylo v minulém fiskálním roce. Ve druhém čtvrtletí se prodalo 75,1 milionů kusů softwaru pro PlayStation 4. Rovněž je tu nárůst o 5,4 milionů. Celkové prodeje z digitální distribuce tvoří 28%. Zde je nárůst jen o jedno procento, tedy je vidět, že digitální distribuce posiluje zatím pozvolna.

V Sony mohou být na svou konzolí hrdí. Faktem ale zůstává, že letos se společnosti podařilo vydat velmi silné tituly, které tomu značně napomohli. Ať to bylo mytologické God of War, androidí povstání v Detroit: Become Human či hrátky s pavučinou ve Spider-Manovi. Navíc tu nyní máme megahit v podobě multiplatformního Red Dead Redemption 2.

Pro příští rok jsou v plánu další skvělé kousky. Jmenovitě jsou to Ghost of Tsushima, The Last of Us: Part II, Death Stranding a Days Gone.