Zavřít reklamu

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 – Recenze

Bláznivá střílečka se vrací v titulu Plants vs Zombies: Garden Warfare 2. Jaký je tentokrát souboj kytek a zombií?

27. 2. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Už první válka zombíků s květinami dokázala, že i humorné podané válčení může stát za to. Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 je nástupcem této taškařice a přináší nové boje, nový konflikt a spoustu změn k tomu, aby vás hra opět přinutila ji hrát znovu a znovu.

Plants vs Zombies GW2_20160226000336

Kytky a zombíci opět na nože

EA má poslední dobou potíže se svými hrami. Dost často totiž nenaplňují očekávání, která se do nich vkládají. Budiž příkladem Need for Speed. Nicméně mě za srdce chytl nedávno vydaný Unravel. Nádherná záležitost, díky které jsem s napětím vyhlížel právě Plants vs Zombies: Garden Warfare 2.

Stříleček je na trhu jako máku, ale Plants vs Zombies na to jdou velice osobitým stylem. Krásné zpracování dává tušit, že to bude neskutečná zábava. A také že je. Postavíte se na stranu zombií či květin? Výběr je na vás a pak už čeká ta skutečná řež. Oproti prvnímu dílu jsme se dočkali pár změn, tak se na ně pojďme podívat.

Vlastní síň slávy

Hra neobsahuje klasické menu. Vše je vytvořeno zcela po novém. Vy se ocitnete rovnou v herním světě, který je v základu poměrně malý. Jedná se o menší mapu, na níž je hlavní základna květin a na druhé straně hlavní základna zombií. Mezi nimi je pak malé neutrální území nikoho. Vy si vyberete stranu – ostatně lze mezi nimi přepínat a můžete začít.

V obou táborech jsou k dispozici portály, jimiž se dostanete do multiplayerové hry, dále jsou tu nejrůznější trofeje a úspěchy kterých jste dosáhly. Naleznete tu i žebříčky nejlepších hráčů, ale hlavně jsou zde postavy, které vám zadávají úkoly. Úkoly jsou dvojího typu.

Plants vs Zombies GW2_20160226003045

Příběh tentokrát nechybí

Buďto plníte výzvy, jako je zabij tu a tu květinu určitým způsobem, či uzdrav pět spoluhráčů. Tyto výzvy se časem stávají obtížnějšími a není snadné je pak dokončit. Druhý typ úkolů jsou příběhové. Ty plníte postupně, tak jak jdou za sebou. Za květiny vám je zadává Crazy Dave a jeho další květiny, za zombie pak Dr. Zomboss a jeho přisluhovači.

Ačkoliv to v multiplayerových hrách není příliš častým jevem, tak zde se to povedlo na jedničku. Kampaň se dá dokončit za jedno odpoledne, ale je příjemným zpestřením této hry. Úkoly jsou vcelku nápadité, kdy jste například vysláni pro některé předměty skrze mapu, nebo naopak bráníte stanoviště či útočíte na nepřítele a sem tam dorazí i nějaký ten boss, který vám dá trochu zabrat. Kampaň se mi opravdu hodně líbila a za ní dávám palec nahoru.

Plants vs Zombies GW2_20160226110511

Multiplayer kraluje

Je třeba říci, že primárně je hra stále multiplayerovou záležitostí. Módy, se od minule, téměř nezměnily, kromě svých názvů. Nechybí Garden Ops, kde se bráníte vlnám nepřátel a snažíte se porazit finálního bosse a následně z oblasti utéct. Mód se hraje až ve čtyřech hráčích a je to skvělá zábava.

Pak jsou tu módy Welcome Mat a Team Vanquish v nich je třeba získat 50 zabití dříve, než tak učiní druhá strana. Gardens and Graveyards je mód v němž zombie útočí na květiny a musí dosáhnout jejich základny, to samé jen v opačném případě je v módu Herbal Assault. Vrací se i režim Gnome Bomb, kdy je třeba ukrást bombu a postupně s ní odpálit tři místa soupeře, přičemž soupeř se brání a snaží se s bombou o totéž.

Plants vs Zombies GW2_20160226102707

Módů jako smetí

V Turf Takeover je třeba zabrat nepřátelská území, stejně tak v režimu Suburbination, kdo má pak více bodů, ten vítězí. Posledním režimem je Vanquish Confirmed v kterém sbíráte orby z padlých nepřátel a který tým má jako první padesát, tak vyhrává.

Oproti prvnímu dílu se změnili i jednotky. Tentokrát je tu nepřátel více. Na mapách je standardně 24 hráčů a velkou změnou je systém levelování. Tentokrát se vám nezvyšuje za splněné challenge během hraní, ale za klasické zabíjení nepřátel což je mnohem přívětivější. Samotné postavičky mají nové přírůstky. Mezi zombíky je to jakási parodie na Supermana (Super Brainz), chlapík co se ohání jen pěstmi. Dále je tu Imp, což je malý parchant, který kolem sebe střílí jako divý a dokáže ovládat větší stroje, čímž se stává hodně silným soupeřem. Jako poslední je kapitán Dreadbeard. Starý dobrý a hlavně mrtvý námořník, který má svou flintu. Každá z postaviček má navíc nové schopnosti.

Plants vs Zombies GW2_20160226130731

Nové posily

U kytek je nově Rose, tedy růžová víla. Ta dokáže kouzlit a také býti chvilku nezranitelná. Je tu také agent Kernel Corn, který je zatraceně dobrý ve střelbě a velmi jsem si ho oblíbil. Jako poslední posila druhého dílu, je u květin Citron, což je variace na kraba, ale s velmi silným laserem.

Co mě trochu zklamalo, tak je fakt že druhý díl je poněkud jednodušší, než tomu bylo u prvního. Pamatuji si že než jsem zvládl v Garden Ops dokončit deset vln na nejtěžší obtížnost, dalo mi to zabrat. Ve dvojce se mi to podařilo hned na první pokus bez větších potíží a to samé pociťuji i u ostatních módů. Autoři se zřejmě rozhodli hru nabídnout a přizpůsobit mnohem širšímu spektru hráčů.

Plants vs Zombies GW2_20160226142544

Zpracování je ale špičkové. Už první díl vypadal moc pěkně, ale druhý díl ukazuje, že malebnější hru byste nyní těžko hledali. Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 vypadá opravdu pěkně a zejména při animacích budete doslova zírat, kolik detailů hra má. Hra navíc běží zcela stabilně a až na jeden nečekaný výpadek, i multiplayerové hraní probíhá bez problémů. O zvukovém doprovodu není třeba příliš mluvit, ten je parádní a skvěle doplňuje již původní skladby či je remixuje.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 není nijak převratnou hrou. Ve své podstatě přináší to, co už jsme jednou viděli. I tak jde ale o skvělou zábavu, u níž jsem se bavil královsky. Humorné podání drsného konfliktu mezi kytkami a zombíky, vás vezme za srdce a budete se k němu rádi vracet. Druhý díl se povedl a svému předchůdci dělá zdatného soka.

Plants vs Zombies: Garden Warfare 2 nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- zpracování
- prostředí
- hratelnost
- kampaň
- multiplayer

Zápory

- trochu jednodušší

Hodnocení: 88%