Zavřít reklamu

Peníze za sbírání trofejí? Má to ovšem háček…

Sběratele trofejí tato novinka jistě velmi potěší, má to však jeden zádrhel….

7. 11. 2017    

Pro některé je sbírání trofejí, tedy achievmentů platformy PlayStation, jen ztráta času a nevěřícně kroutí hlavou, jak někteří můžou strávit desítky hodin plnění podmínek pro získání platinové trofeje. Pro ty, kteří se s tímto pojmem setkávají poprvé, se jedná o nejcennější trofej, pro její získání musíte sesbírat trofeje nižší cennosti, tedy zlaté, stříbrné a bronzové. Jsou to ve většině případů stejné úkoly pro získání achievmentu jako ve službě Steam, druh kovu potom charakterizuje její náročnost a vzácnost.

Ten pocit!

Ten pocit blaženosti, dobře odvedené práce a faktu, že jste ze hry vymáčkli opravdu maximum při získání platiny je fajn alespoň jednou zažít. Hlavním aspektem doby získání platiny je ovšem také její náročnost, někde zabere sotva pár hodin, jinde bez problému i přes 250. V očích mnoha víkendových hráčů to je stejně ztráta času, ale na druhou stranu je to koníček, stejně jako třeba sbírání známek…tady však sbíráte jen virtuální objekty.

Odměny za sbírání?

Už nejde jen o neohodnocený koníček. Sony již v roce 2010 testovalo platformu pro odměňování hráčů za získávání trofejí. Teď se PlayStation k velice zajímavé vizi zase vrací, odměny budou zaznamenávány přes službu PlayStation Rewards.

Zde je žebříček odměn:

  • Za 100 stříbrných trofejí je 100 bodů
  • Za 25 zlatých trofejí je 250 bodů
  • Za 10 platinových trofejí je 1000 bodů

Například za 1000 bodů získáme 10 dolarů, což je podle dnešního kurzu 220 korun českých. Peníze budou určeny pro útratu v PS obchodě. Samozřejmě se někteří „ofrňují“, že je to docela málo, ale jako malý příjemný bonus k něčemu co nás baví, to je lepší než nic.

Má to samozřejmě háček

Všechno to zní jako splněné přání mnoha hráčů, má to všechno háček… Ten zmiňovaný problém s týká bohužel nás, evropských hráčů. Hráči Severní Ameriky a Austrálie jsou opět benefitováni oproti ostatním, nejen že nemáme stále dostupnou službu PS Now, ale teď nám ani není možné využívat odměny za trofeje.

Snad bude systém řádně otestován a příjde brzy i k nám do Evropy. Je nutné také zmínit, že odměny nebudou vypláceny zpětně, tedy za trofeje, které jste získali před zapsáním do služby PS Rewards.

Můj osobní pohled na věc

Dovolím sám sebe také nazvat „TrophyHunter“. I když můj účet čítá skromných 21 platinových trofejí, což ve světě neznamená nic, tak z každé jsem měl super pocit. V trofejích vidím možnost, jak z dané hry vymáčknout vše, užít si ji ve všech směrech a objevit i třeba něco nového či skrytého právě díky trofeji. A dostávat za to ještě nějaké ty peníze? To by byl ráj na zemi a moc bych to ocenil.

A jaký máte na to všechno názor Vy?