Zavřít reklamu

Patriot zveřejňuje 1TB externí SSD disk EVLVR

Externí SSD disk s Thunderbolt 3 portem za $499.

12. 9. 2018    

Patriot EVLVR

Společnost Patriot, která je velmi dobře známá díky svým výkonným pamětím, SSD diskům a flash úložištím, nedávno oznámila vydání externího SSD EVLVR Thunderbolt 3. Rozhraním Thunderbolt 3 zajistí uživatelům skutečně výkonný disk na cesty.

V průběhu let se množství ukládaných dat rapidně zvyšuje. Je tomu tak díky velkému technologickému vývoji a schopnosti rychle zpracovávat větší a větší množství různých souborů. Tento nový model přinese dokonalé pohodlí pro náročné uživatele, kteří například potřebují uložit videa/fotky s vysokým rozlišením, přenosné bootovací jednotky, videohry, velké soubory a mnoho dalšího.

„Snažili jsme se přivést něco zcela revolučního, co uspokojí skutečně náročné spotřebitele. Po dlouhém vývoji vznikl model EVLVR, který je ideální volbou pro editaci videa, fotografování, použití více aplikací a jakoukoliv další tvorbu obsahu. Náš tým je obzvláště hrdý na implementaci technologie Thunderbolt 3, která naší platformě značně pomohla poskytnout dokonalé řešení pro ukládaní dat raketovou rychlostí.“

Pronesl Les Henry, viceprezident inženýrství ve společnosti Patriot, při představení produktu.

Zařízení používá PCIe ovladač Phison E8 společně s připojením Thunderbolt 3, tudíž může dosahovat rychlosti čtení až 1600 MB/s a 1000 MB/s při zápisu při přenosu ze systému s interním PCIe SSD. Avšak pomocí technologie Thunderbolt je propustnost až 40 GB/s, což je osmkrát rychlejší než běžné USB 3.0 a čtyřikrát rychlejší než USB 3.1.

Cena a dostupnost

Patriot EVLVR je již nyní dostupný na stránkách výrobce. Byly vypuštěny dva modely, jeden s kapacitou 512 GB a druhý s 1 TB.

  • EVLVR 512 GB – $299,99
  • EVLVR 1 TB – $499,99