Zavřít reklamu

Paranoid je dalším úchylným hororem plným nahoty po vzoru Agony

Paranoid je dalším úchylným titulem z dílen studia, které stojí za neúspěšným hororem Agony.

7. 11. 2018     Zdroj

Polské Madmind Studio má velkou kliku. Jejich první a dosud jediný titul Agony byl opravdu špatným. Kritika se na něj snesla ze všech stran, ale i přesto zůstávají v širokém podvědomí. Agony bylo dokonalou ukázkou toho, jak přílišná brutalita a hnus dokáží zaujmout. Díky prozatímní „slávě“ se hodlají tvůrci svézt na úspěchu, a tak připravují hru Paranoid.

Bude Paranoid úspěšnější než Agony?

O co půjde? V podstatě o podobnou dávku hnusu a nechutností, jako v případě hry Agony. Tentokrát se ale titul nebude odehrávat v pekle. Tvůrci slibují, že titul bude útočit na psychiku hráče, ale rovněž se bude snažit přinést co nejbrutálnější gameplay. Příběh nabídne hlavní postavu Patricka Calmana. Tomu je 31 let a trpí velkým traumatem. Jeho sestra zmizela a rodiče zemřeli. Jaký to poetický začátek.

Jeho sestra je 13 let nezvěstná, nicméně jednoho dne mu zavolá. Patrick se tak vydává ze svého bytu a čelí hrozivým šílenostem. Proč se za dveřmi jeho bytu procházejí zmutované prostitutky s nadměrným počtem naděr je záhadou. Paranoidu se však nedá upřít, že ačkoliv je na něj úděsný pohled, tak vypadá vcelku k světu. Bohužel si nedokážeme představit, že by tato zvrácenost dokázala zaujmout širší publikum.

Myslíte, že má Paranoid větší šance než šílený titul Agony? Zatím těžko posoudit. Hra vyjde nejspíše v příštím roce.