Zavřít reklamu

Oznámena služba Playstation Now

Sony oznámila novou službu do rodiny Playstation.

8. 1. 2014    

Během včerejška byla společností Sony odhalena jejich nová služba, která nese název Playstation Now. Ta vychází právě z již dříve zakoupeného Gaikai (Sony za něj dala 300 milionů dolarů). Široká knihovna her z PS1, PS2 a PS3 tak bude dostupná pomocí streamu do nejrůznějších zařízení. Jak Sony dodává, nemusíte ani mít konzoli. Stačí mít předplaceno (cena bude ještě stanovena) a mít chytrý telefon či tablet s aplikací nebo třeba chytrou televizi. Aplikace poběží i na PS3, PS4 a PS Vita.

Sony tím otevírá možnost, hrát i velké exkluzivity z PS3 například ve škole či v autobuse skrze dobré spojení (spousta linek již nasadila Wi-Fi). Služba přinese vše co známe, jak trofeje, multiplayer, tak i bonusový obsah a tak dále.

Pokud jde o spuštění, tak Playstation Now bude spuštěno letos v Severní Americe. Ohledně Evropy není datum zatím známo, ale předpokládá se že dojde ke zprovoznění v příštím roce. Sony dodává:

„Služba bude spuštěna v Severní Americe později v tomto roce. Bohužel nejsme připraveni potvrdit termín spuštění v Evropě. Pokud jde o připojení k internetu, je Evropa značně složitější oblast, s velkým počtem různých poskytovatelů a s různými rychlostmi připojení. Stručně řečeno, potřebujeme více času, abychom zajistili úspěšný start. Ujišťujeme vás, že se snažíme, aby služba Playstation Now byla dostupná tak rychle, jak je to možné. Budeme vás informovat, jakmile budeme mít více informací, které budeme moci sdílet.“

Playstation Now bude vyžadovat pro plynulý provoz internetové spojení v hodnotě 5Mbps a nebo vyšší. Pokud prý klesne rychlost, dojde k zmenšení rozlišení ve hře, tak aby se nekousala a nezastavovala.

„Playstation Now je okamžitý, bez stahování, bez instalace, žádné updaty. Získáte updatovanou hru hned z našich vzdálených serverů. Získáte také PSN trofeje, seznam přátel a další funkce PSN. S Playstation Now si můžete zapůjčit určitou hru nebo si můžete vybrat předplatné, které vám dá přístup k celé škále her.“