Zavřít reklamu

Oznámena nová adventura Draugen

Draugen se představuje prvním teaserem.

14. 11. 2018     Zdroj

Tvůrci ze studia Red Thread Games toho asi na první pohled příliš neřeknou, ale jedná se o studio, které stojí za vznikem Dreamfall Chapters: The Longest Journey. Již před rokem bylo oznámeno, že aktuálně tvoří hru Draugen z pohledu první osoby.

Čekají nás norská strašidla a bubáci v titulu Draugen

V této adventuře se podíváme do roku 1920, a to konkrétně do norské přímořské komunity. Titul se má hodně zaměřovat na norskou mytologii, která bude využívat i hororových prvků. Máme se tedy na co těšit z hlediska příběhu. Hlavní postavou pak bude americký spisovatel Edward Charles Harden, který se sem stěhuje, aby našel svou ztracenou dceru. Tématikou hra připomíná nedávno vydané Call of Cthulhu.

Zda se Edwardovi podaří Lissie skutečně najít je zatím záhadou. Titul by měl stavět na pátracích prvcích a poměrně rozsáhlých rozhovorech. Bude tedy určen spíše specifickému publiku. Zatím není jasné, zda nabídne i vyloženě akční pasáže.

Aktuálně je hra ve vývoji pro PC, PlayStation 4 a Xbox One. Vydání zatím není pevně stanoveno, ale počítá se s ním v průběhu příštího roku.