Zavřít reklamu

Ovladače od PS 4 a Xboxu One půjdou připojit k Apple TV, iPhonům a iPadům

Chystá Apple herní revoluci s pravou jablečnou šťávou? Zřejmě ano.

5. 6. 2019    

Xbox

Jablíčkáře čeká malá herní revoluce. Apple totiž před pár dny oznámil, že s příchodem nových verzí svých operačních systémů iOS 13 a tvOS 13 umožní k iPhonům, iPadům a Apple TV připojovat bezdrátové ovladače od PlayStationu 4 a Xboxu One. Hraní na jablečních zařízeních tak dostane zcela nový rozměr.

Pokud jste chtěli ke hraní na iOS či tvOS zařízení v minulosti využít gamepad, neměli jste jinou možnost než sáhnout po produktu vyrobeném přesně na míru těmto zařízením a opatřeném potřebnými certifikáty. To však Apple už zřejmě nebavilo a jen pár měsíců před uvedením své vlastní herní služby Apple Arcade přichází s řešením ve formě herních ovladačů dvou nejúspěšnějších konzolí světa. Více informací však bohužel na Keynote, na které se věnoval právě představení novinek, neodhalil. Dá se ale očekávat, že minimálně hry z Apple Arcade se dočkají plné podpory ovladačů. Zbylé pak budou muset jejich vývojáři přizpůsobit.

Podporu ovladačů si můžete vyzkoušet u Apple produktů již nyní. Stačí, abyste se zapojili do beta testování nových systémů – konkrétně tedy iOS 13 a tvOS 13. Je však více než pravděpodobné, že v současnosti bude podpora ovladačů ze strany her skutečně minoritní. Přesto je však skvělé vidět, že se Apple k podobnému kroku odhodlal a že myslí i na hráče, byť se to možná v minulosti zdálo jako sci-fi.