Zavřít reklamu

Apple představil herní službu Apple Arcade

Revoluce v mobilním hraním? Asi ano.

26. 3. 2019    

Včera jsme vás na našem webu informovali o tom, že se Apple zřejmě chystá večer představit vlastní herní službu na bázi předplatného. Tyto spekulace se později naplnily a my tak máme nyní důvod k radosti. Na iPhony, iPady, Apple TV a Macy totiž dorazí Apple Arcade. 

Přestože se Apple věnoval své nové službě na pódiu Divadla Steva Jobse relativně dlouho, příliš mnoho informací o ní nemáme. Víme ale například to, že za měsíční poplatek si budeme moci užít více než 100 herních titulů s perfektním příběhem a dle Applu dokonalou grafikou, která se bude moci rovnat i s konzolemi. Za revoluci se pak dá označit i to, že se bude jednat o de facto multiplatformní hraní, jelikož budeme moci jednu hru hrát jak z iPhonu, tak i Macu a Apple TV, přičemž náš postup se bude všemi zařízeními prolínat. Díky tomu by tak mělo být hraní výsostně pohodlné. 

Jelikož bude služba založená na předplatném, nenalezneme ve hrách žádné obtěžující reklamy či mikrotransakce, který mnozí označují za rakovinu mobilního gamingu. Apple navíc nepřemýšlí ani nad tím, že by zavedl více druhů předplatného, které by nás opravňovalo hrát různé hry. To zjednodušeně řečeno znamená, že za pevnou částku se měsíčně dostanete k celého jeho knihovně. Bohužel však cenu zatím neznáme. Potěší i to, že služba nebude sbírat o hráčích jakákoliv data a informace, takže bude její využívání naprosto soukromé. Pokud tedy trpíte paranoiou, že vás někdo sleduje na každém kroku a to i na mobilu, je Arcade přesně pro vás. 

Pokud máte v rodině více jablíčkářů, kteří rádi hrají hry, potěší vás i možnost rodinného sdílení. To pojme až šest členů, kterým samozřejmě nabídne celý obsah herní knihovny. Dětem pak můžete přes rodinné sdílení různě poupravit limity u her a hlídat je pomocí Času u obrazovky. 

Služba Apple Arcade bude bohužel dostupná až na podzim letošního roku. Apple však přislíbil, že jí spustí ve více než 150 státech, mezi kterými naleznete i Českou republiku. Snad se mu tedy podaří “nasadit” i přijatelná cena a my tak budeme mít důvod k jejímu využívání.