Zavřít reklamu

Otec Zaklínače dosáhl svého. CD Projekt RED mu za něj dá další peníze

Geraltův otec nabyl přesvědčení, že částka, kterou za něj obdržel v minulosti, je skutečně malá. Tedy alespoň na to, jak velké se Zaklínač těší oblíbě.

8. 2. 2019     Zdroj

zaklinac3

O napjatých vztazích mezi vývojáři z CD Projekt RED a autorem předlohy k fenomenálnímu Zaklínači, Andrzejem Spakowskim, se toho už napsalo a namluvilo skutečně hodně. Spakowski totiž není spokojený s částkou, kterou od studia obdržel za práva. Co na tom, že tehdy hře ani on sám nevěřil a stačilo mu “jen” deset tisíc dolarů bez jakéhokoliv podílu z budoucích zisků, jak mu vývojáři sami nabízeli. Situace se holt změnila, Zaklínač je obrovský fenomén a postarší Polák cítí, že by měl z jeho úspěchu vytěžit o poznání víc. 

Jeden by si řekl, že Polák již nemá šanci na úspěch a bude si muset vystačit jen s penězi, které od vývojáři v minulosti obdržel. Ti si jej však evidentně nechtějí poštvat proti sobě a tak na jeho žádost o přidání dalších peněz za dílo kývli, aby se vyhnuli potenciálním soudním tahanicím. Přesná částka sice bohužel k dispozici není, je ale poměrně pravděpodobné, že se bude pohybovat kolem šestnácti miliony dolarů, které stařík plánoval po CD Projekt RED požadovat u soudu. 

Těžko říci, co stojí za náhlou změnou názoru CD Projektu, který ještě donedávna nechtěl o dodatečných “bonusech” pro otce Geralta ani slyšet. Je ale možné, že již pomalu začínají pracovat na dalším dílu, který bude opět vycházet z fantazie tohoto staříka, který by je kvůli tomu mohl opět hnát před soud a požadovat další odškodné. Nynější “bonus” se tak dá s trochou nadsázky označit za jakousi náplast na ústa.