Zavřít reklamu

On-line platby jsou v prosinci opět rekordní

Vánoce on-line platby opět pořádně nakoply.

27. 12. 2020    

Lidé před Vánocemi nakupovali opět víc než v minulých letech. Potvrzují to minimálně jejich útraty na internetu. Tam i kvůli pandemii v prosinci nakupovalo mnoho Čechů. Objem on-line plateb byl podle poskytovatele finančních služeb PayU rekordní. Částka plateb na internetu za tři prosincové týdny byla meziročně o 46 procent vyšší. Počet transakcí stoupl oproti loňsku o 37 procent. Informace poskytl Martin Prunner, Global Sales Executive PayU.

„Ve srovnání s předchozím rokem byl silnější každý prosincový den. Denní meziroční nárůst objemu plateb se pohyboval v rozmezí 14 až 96 %. Nejvyšší nárůst ve srovnání s loňským rokem PayU zaznamenalo v neděli 20. prosince.  Absolutně nejsilnějším dnem z hlediska celkového objemu online plateb za celý prosinec však bylo pondělí 14. prosince,“ říká Martin Prunner z PayU.

Dodává, že zejména poslední týden před Vánocemi je patrný postupný pokles celkových denních objemů online plateb, což se děje každý rok. Je to dáno tím, že lidé intenzivně nakupují hlavně do doby, kdy mají jistotu, že jim zakoupené zboží bude doručeno včas, aby ho stihli dát pod vánoční stromeček. Češi před Vánocemi, v listopadu a prosinci, podle společnosti Shoptet utratili zhruba 68 miliard korun, loni to bylo asi 51 miliard korun. Internetové obchody odbavily v tomto období přibližně 30 milionů objednávek, o pět milionů víc než loni.