Zavřít reklamu

Ohlášeno MMORPG WildStar

Autoři hry Guild Wars 2 letos vydají nové MMORPG s názvem WildStar.

8. 2. 2013    

Dnešní dobrá zpráva se týká jak milovníků online her na hrdiny, tak fanoušků žánru science fiction.

Společnost NCsoft, vydavatel nejoblíbenější MMORPG bez měsíčních poplatků, Guild Wars 2, totiž před několika dny oznámila, že nejpozději do konce tohoto roku vydá další převratnou online hru, WildStar. Za WildStar stojí vývojáři z Carbine Studios a už z prvního nahlédnutí pod pokličku je zřejmé, že ve světě MMORPG zavane nový, svěží vítr.

První vítanou změnou je už samotný fakt, že si na chvíli budeme moci odpočinout od klasických fantasy propriet a ponořit se do světa science fiction. WildStar se odehrává ve vzdálené galaxii, na planetě Nexus, která se nepyšní zrovna nejpohostinnějším prostředím, a tak ke slovu přijdou nejen všudypřítomné meče, ale i laser a pořádné boty. Na výběr pak bude ze čtyř povolání: voják (soldier), vědec (scientist), průzkumník (explorer) a osadník (settler).

Při hře za kteréhokoli z nich budete mít volné pole působnosti, neboť vývojáři se rozhodli vypořádat s klasickými nešvary a chtějí vyjít vstříc jak odhodlaným hardcore hráčům, kteří milují obtížné „raidy“ a náročné PVP (boj hráče proti hráči), tak zatvrzelým sólistům, již chtějí svá dobrodružství podnikat na vlastní pěst. Těšit se tak můžeme na stále se měnící dungeony a vzrůstající obtížnost, propracovaná PVP bojiště, která budou hráči moci sami modifikovat, i propracované osobní příběhy, které zasáhnou do dění celého světa. Zapomínat se nebude ani na hráče na nejvyšších úrovních – těm se otevřou zcela nové možnosti a nebudou tak odkázáni pouze na raidy či zdlouhavé zvyšování reputace, jak tomu občas u jiných MMORPG bývá.

Velkých změn by měl doznat i zaběhlý způsob boje. Vývojáři se zaklínají novým bojovým systémem, který bude vyžadovat notnou dávku obratnosti a nebude založen jen na opakovaném mačkání několika tlačítek. Také nepřátelé se nebudou lišit jen vzhledem, ale budou mít i odlišný způsob útoku a interakce s prostředím, takže s novým protivníkem přijde vždy i nová výzva.

Sečteno a podtrženo, na pomyslné obloze online her pro hrdiny vychází nová hvězda, o jejíchž kvalitách se budeme moci přesvědčit již v tomto roce. Chcete-li se o ní dozvědět více, můžete zavítat na stránky www.WildStar-online.com, kde je krom jiného zveřejněn i obsáhlý článek od Jeremyho Gaffneyho, výkonného producenta Carbine Studios. Jeho český překlad najdete zde http://www.comgad.cz/clanek/8287-wildstar-jak-hra-vypada-v-unoru/.