Zavřít reklamu

Odhaleny detaily ke hře Diablo 4

Jak by mělo vypadat Diablo 4 podle tvrzení jistého zdroje?

15. 10. 2018     Zdroj

Diablo

Společnost Blizzard zatím velmi tají fakt, zda se dočkáme hry Diablo 4. Tak nějak se předpokládá, že tato slavná značka se určitě dočká svého pokračování, byť to znamená dlouhé roky vývoje. To ostatně potvrzuje více zdrojů, které tvrdí, že se na čtvrtém díle již pracuje. Aktuálně se však objevily informace, které dokonce mluví o určitých aspektech hry a o tom, jak by mohla vůbec vypadat.

Diablo 4 bude značně odlišné

Na Redditu se objevil uživatel Rengarious, který tvrdí že zná člověka, který pracuje v Blizzardu a pracuje na hře Diablo 4. Stále je třeba to brát se značnou rezervou, ale popravdě tyto úniky bývají běžnou praxí a mnohdy jsou reálné. Další Diablo by mělo nabídnout výrazně temnější stylizaci než třetí díl. Ten za to byl lehce kritizován, neboť nedokázal vytvořit ponurou a temnou atmosféru.

Diablo 4 by mělo nabídnout zcela otevřený svět, což bude v rámci série naprostá premiéra. Zvažují se dle všeho dva názvy. Buďto hra vyjde jako Diablo 4 nebo jako Diablo: World of Sanctuary. Titul zůstane izometrickým RPG a půjde jej hrát sólo s přáteli nebo náhodnými hráči. Nebude chybět ani PVP a stylizace by se díky temnému zasazení měla podobat kupříkladu Dark Souls.

Hra bude postavená na zcela novém enginu. Nebude chybět ani všudypřítomný loot, a také hromada endgame obsahu. Diablo 4 má být také zásobeno delší dobu bezplatným obsahem. Nebudou chybět tradiční postavy a jejich třídy, tedy barbar, amazonka, nekromant či kouzelnice. Titul by měl vyjít až na další generaci konzolí. S největší pravděpodobností o něm ještě dlouho neuslyšíme.