Zavřít reklamu

Obrovské 8 TB HDD jsou stejně spolehlivé jako menší HDD, říká BackBlaze

Společnost BackBlaze, která se zabývá cloudovým řešením, vydala analýzu dat pevných disků. Jak je to s poruchovostí nejen disků s extrémní kapacitou se můžete podívat zde.

4. 5. 2018    

Většina z nás si už asi prošla situací, kdy jsme ztratili nějaká data. Ať už to byly fotky z dovolené uložené na několika gigabajtové SD kartě a nebo stovky gigabajtů dat uložených na pevném disku. Je to velice nepříjemné a bohužel, občas se to stane. Čím více dat ztratíte, tím více to většinou bolí. Nikdo ale není bezchybný, a to platí i pro pevné disky. Je tady ale jedna dobrá zpráva – nezáleží na tom, jak velké HDD používáte. Analýza od BackBlaze nám ukázala, že na velikosti, v tomto případě HDD, doopravdy nezáleží.

BackBlaze je firma, která se zabývá cloudovými zálohami. Mimo to ale BackBlaze čas od času publikuje detailní analýzy vlastních disků, které používá. V poslední analýze nám ukazuje výsledky z prvního čtvrtletí roku 2018. Níže se na analýzu můžete podívat.

Tabulka výše nezahrnuje veškeré disky, které BackBlaze používá. Nenacházejí se zde disky, které nejsou v provozu déle než 45 dnů a nebo disky, které jsou určené pouze pro testování. V přepočtu to vychází na něco málo přes 98.000 disků, které byly podrobené analýze.

„Poruchovost všech větších disků (8 TB, 10 TB a 12  TB) je velmi malá. Jedná se o cca 1,2% nebo menší poruchovost.Hodně těchto disků jsme začali používat minulý rok, ale i přesto si myslíme, že provedení této analýzy mělo smysl,“ řekla firma BackBlaze.

Jelikož jsou tyto disky s extrémně velkou kapacitou poněkud novou záležitostí, je celkem nevhodné tvrdit, jestli se jejich poruchovost s postupem času ještě nezvětší. Na první pohled to vypadá dobře, ale i v případě HDD bychom se měli držet motta první pohled klame.

Tak jako tak, i když je poruchovost těchto disků nízká, zálohujte. Lidstvo se dělí jen na dva národy – ti, kteří zálohují, a ti, kteří ještě nepřišli o svá data.

Zdroj: pcgamer.com