Zavřít reklamu

Nvidia našla způsob, jak dokonale zpomalit video

Společnost Nvidia vymyslela způsob, jak udělat zpomalené video mnohem efektnějším.

21. 6. 2018     Zdroj

Pokud jde o zpomalení videa, tak se jedná o velmi efektní způsob, jak zvýraznit moment na videu. Nicméně většina společností pracuje na tom, aby dosáhla při nahrávání co největšího počtu snímků za sekundu. To pak dělá samotné video velmi ostrým, ale i tak je znát, že ve zpomalení není obraz na 100 procent plynulý. Společnost Nvidia představila řešení, při němž bude obraz naprosto přirozený.

Naprosto přirozené zpomalení

Možná to bude znít naprosto šíleně, ale Nvidia pracuje na konceptu, který umožní chybějící snímky dopočítat. To znamená, že uživatel nahraje video ve zpomaleném režimu a snímky, které budou mezi jednotlivými chybět si následně nová technologie dokáže sama dopočítat, čímž dojde k tomu, že video se stane naprosto přirozeným a plynulým.

Na každé zpomalené video je třeba mít frekvenci vyšší, než je 30 snímků za sekundu. Nvidia však dokáže počet snímků dopočítat pomocí umělé inteligence. Tím pádem vzniká video, které má až 240 snímků za sekundu. To už je počet, který nám dává naprosto plynulé zpomalené video. Technologie si vezme dva snímky vedle sebe a dokáže mezi nimi dopočítat sedm dalších.

Na přiloženém videu jsou krásně vidět jednotlivé rozdíly. Zatímco běžně použitá metoda působí poněkud trhaně, tak dopočítaná metoda je mnohem ostřejší a lépe se na ní dívá. Nicméně, jak Nvidia dodává, tak umělá inteligence není připravena na vše. Technici společnosti ji totiž museli naučit, jak má zhruba dopočítat jednotlivé snímky u různých situací.

To znamená, že dokáže nádherně spočítat chybějící snímky u videa, kde bude vozidlo provádět smyk či když někdo skáče do bazénu, ale u jiné situace, kterou nebude mít v databázi se to nemusí podařit, neboť nebude počítat s tím, jak se objekt na videu zachová. Proto bude důležité, aby se databázi neustále navyšovala. V tuto chvíli prý dokáže vygenerovat zhruba 11 000 modelových situací.