Zavřít reklamu

Nový Mass Effect bude

Studio Bioware potvrzuje, že se dočkáme i dalšího dílu ze ságy Mass Effect.

19. 9. 2012    

Ráno se k nám do kuloárů donesla zpráva o odchodu dvou zakladatelů studia Bioware. Gerg Zezchuk a Ray Muzyka odchází ze studia Bioware. Jenže to pro studio rozhodně neznamená, že by mělo ustat v práci. Naopak nám byl příslíben dokonce nový díl ze ságy Mass Effect, což se dalo očekávat.

Aaryn Flynn, generální ředitel BioWare Edmonton a Montreal potvrdil, že jejich práce zdaleka nekončí a uklidňuje fanoušky na svém blogu. Ostatně další díl Mass Effect byla jen otázka času. Nyní je potvrzeno, že další díl bude bez Sheparda.

„Výkonný producent Casey Hudson a jeho tým pracovali na trilogii Mass Effectu osm let. Jejich práce ale nekončí. Během příštích šesti měsíců vydáme další multiplayerový a singleplayerový obsah, včetně DLC Omega, jež vyjde na podzim. Univerzum Mass Effectu je obrovské, Casey a jeho tým mají plány pro další velkou hru. Všichni bychom rádi od vás slyšeli nápady, kam dál máme směřovat sérii Mass Effect.“

Podobně jako u série Dragon Age, dostanou fanoušci možnost se vyjádřit, kam se má uchylovat série v následujících letech. Bioware nechce dopustit fiasko, které se konalo kolem konce Mass Effect 3 a také u hry Dragon Age 2. Dragon Age 3: Inquisition už bylo také potvrzeno, takže se máme na co těšit.