Zavřít reklamu

Nový Mass Effect a Dragon Age je již ve vývoji, potvrdilo Bioware

Vyvezte své vesmírné bárky z garáže a setřete z nich všechen galaktický prach.

3. 8. 2018     Zdroj

Pokud jste v minulých letech hltali každý krok velitele Sheparda v epické vesmírné trilogii Mass Effect, nejspíš vás vloni vydaná Andromeda stejně jako mě vcelku zklamala. Má frustrace vygradovala dokonce do takové míry, že jsem ji ze své konzole po pár hodinách hraní odinstaloval a nainstaloval si do ní starý dobrý Mass Effect 2 a 3, u kterých si v posledních dnech zpříjemňuji vysoké teploty za okny. Na nepovedený díl této série by nám však mohli vývojáři z BioWare pomoci zapomenout již velmi brzy. Podle jejich oficiálního blogu to totiž vypadá, že se nový díl této ufónské odysey již chystá. 

Sbohem, Andromedo 

Jeden by řekl, že Andromeda Mass Effect zařízla a BioWare od něj dá nejspíš již nadobro ruce pryč. Ostatně, možná i proto teď všichni hledí směrem k připravovanému Anthem, který vypadá minimálně podle herních ukázek vskutku skvostně, byť na mě též působí vcelku “masseffectovským” dojmem. Anthem ale nebude to jediné, čím bude chtít studio podle všeho zaujmout.  Vyjádření jsou sice zatím strohá a hovoří o tajných projektech pracujících na novinkách, nicméně podle šéfa studia Caseyho Hudsona se máme skutečně na co těšit. Jen si ještě musíme chvíli počkat, jelikož není studio v takové fázi, aby nám o hře prozradilo víc.

Není to ale jen Mass Effect, který zažije vzkříšení. I další velmi povedená herní série, Dragon Age, se totiž dočká dalšího dílu. Ani o tom však nevíme prakticky nic než jen to, že se na něj můžeme těšit. 

V tuto chvíli je velmi těžké říci, kdy se her dočkáme, kam přesně budou zasazeny a celkově jak budou pojaty. Snad se ale minimálně v případě Mass Effectu podaří zapomenout na neúspěch Andromedy a navázat na předešlé díly, které sklízely poklony ze všech stran. To samé v bledě modrém se pak dá říci i o sérii Dragon Age, která se též těší obrovské popularitě.