Zavřít reklamu

Novinky v Minecraftu 1.3.1

Pixelová Odyssea.

9. 8. 2012    

Nový Minecraft 1.3.1 nám přináší strašně moc novinek. S novou verzí 1.3.1 vyšel i Minecraft Demo, který je pro lidi, kteří se nekoupí originální verzi.


Tak vrátíme se k novinkám, už při vytváření si můžeme všimnout novinky v rozšířeném nastavení. Ve World Type přibyl nový mód Large Biomes, což je úplně stejný jako normální, ale Biomes je mnohem větší, dále můžete povolit cheaty, což jsou různé commandy, díky kterým můžete v singlu vytvořit lan server a nakonec si zda můžete navolit jestli chcete nebo nechcete tzv. Bonus Chest, jedná se o truhlu, která se vám zobrazí u respawnu a najdeme v zde základní suroviny. Vrátil bych se k zmiňovaným commandum neboli příkazům, novinka zde je, že při zadání příkazu /publish se zvežejní vaše hra v lan síti a tudiž můžete s kamarády hrát na jednom serveru, další z příkazů je gamemode, kde nastavujete hodnoty 0, 1 nebo 2. 0 je creative mode, 1 je normal mode a 2 což je novinka je tzv. advanture mode, kde hráč může pouze otvírat dveře, truhly a mačkat čudlíky, je mu zakázáno cokoliv ničit, ale nadruhou stranu zabíjet stále můžete.

Nastavení
Přibylo i mnoho novinek v nastavení, můžete se pustit do nastavení chatu, kde máte možnost buď nastavit že chat bude sloužit pouze pro příkazy a nebo jej můžete nechat i pro normální konverzaci. Dále zde můžete povolit vkládání různých odkazů na webové stránky a také jestli odkaz bude aktivní. A nakonec si zde můžete povolit barvičky a nastavit průhlednost chatu.

V nastavení najdeme i Snooper settings, což jsou data, která se odesílají přímo do Mojangu nespíš za účelem odstranění různých bagů. Najdete zde vaše FPSka, název a rozlišení TexturePacku, verzi Minecraftu a taky zde najdete všechny věci, které se odesílají jsou označováný pod true a false, výhodou je, že všechno můžete zakázat.

Zajímavější novinky
Nový vzhled inventáře v creative modu. Věci v inventáři jsou rozdělené do skupin jako jsou Bloky, Dekorace, Redstone, Transport a Doplňky jako jsou kyblíky, vajíčka, gramofonové desky atd. Jídlo, Nástroje, Nástroje na zabíjení, Lektvary a věci na výrobu lektvarů a nakonec Materiál.

Přibyla nová ruda Emerald (v české verzi Smaragd) je zelená a těží se pomoci železného nebo diamantového krumpáče. Důvod přidání této suroviny je kvůli výměně s vesničaný, kdy vám třeba za jeden Emerald dají 3 chleby atd. Emerald je stejně vzácná ruda jako Zlato. Když s vesničanem obchodujete již po několikáté, tak se u něj objeví bublinky, a nabídne vám ke směně více věcí.

Změna v expení a v enchantování věcí. 1-15 lvl stojí 17 exp, což je málo a budete to mít hned, za to 16-30 lvl stojí 3krát víc exp než předchozí lvl a od 31-nekonečno stojí 7krát víc exp než u předchozího lvl, ale nenechte se zmást, aby jste měli co nejlepší enchant, tak vám stačí 30 lvl.

Nový druh truhly
Jedná se o Enderit Chest, do kterého když něco vložíme a druhou Chestku dáme třeba na druhý konec světa, tak objevíme věci v obou dvou truhlách.