Zavřít reklamu

Nového Falloutu 76 se už zbavují i herní obchody

Vzpomínáte, kdy naposledy se o nějaké hře mluvilo jako o naprostém propadáku? My také ne.

4. 2. 2019     Zdroj

Fallout 76

Měl to být trhák, ale stel se z něj naopak naprostý propadák. Tak přesně takto by se dal ve stručnosti charakterizovat nepovedený Fallout 76, na který se prakticky od jeho vydání valí kritika ze všech stran. Není se však čemu divit. Hra byla ve verzi, v jaké jí Betsheda vypustila mezi hráče v naprosto otřesném stavu, kdy bug střídal bug a ani se servery to nebylo zrovna příliš veselé. Vývojáři si sice po pár dnech striktního mlčení začali hráčům omlouvat a sypat si popel na hlavu, nicméně hra se jim k dokonalosti zatím dotáhnout stále nepovedla. Je tak naprosto jasné, že zájem hráčů o její pořízení strmě upadá, což pociťují i prodejci po celém světě.

Internet začaly v posledních dnech zaplavovat fotky z různých herních obchodů prakticky z celého světa, které se nového Falloutu 76 zbavují, jak jen to je možné. Hru si tak můžete odnést zdarma například ke konzoli, získat na ní výraznou slevu při nákupu jiné hry a dokonce jí lze v Německu získat i při pořízení již použitého (!) ovladače k PlayStationu 4, jehož cena je nižší než byla na začátku pořizovací cena samotné hry. Je tak naprosto jasné, že i samotné herní obchody dávají od hry ruce pryč a snaží se vyčistit své sklady, protože si jsou vědomy toho, že se situace rozhodně nezlepší. 

Jelikož již prakticky nikdo neočekává, že se z Falloutu 76 stane lusknutím prstu úžasná herní pecka, kterou budou hráči milovat, nabízí se spíš otázka, zda si vývojáři po tomto fiasku dovolí pustit do dalšího dílu této herní série. Ta byla sice ještě donedávna velmi oblíbená, těžko však říci, zda jí nedostatečná posledního dílu nezlomila vaz.