Zavřít reklamu

Nové video z Hunt: Showdown od Cryteku

Láka do alfy a ukazuje, co Hunt: Showdown obnáší a jak se bude hrát.

3. 2. 2018    

Nadcházející Steam exkluzivní free to play multiplayerová střílečka Hunt: Showdown od německého Cryteku odhaluje něco ze svých mechanik, a láká nás tak do uzavřené alfy.

Pro podrobný rozbor průběhu hry zhlédněte video níže, ale shrňme jej nějak takhle:

Před začátkem zápasu si vyberete parťáka – lovce, který vám bude ve hře asistovat. Buď může být ovládán umělou inteligencí, nebo jej ovládne náhodný živý hráč, anebo můžete pozvat svého kamaráda ze Steamu. Poté si vyberete zbraň a vybavení a jde se na to.

Po připojení se objevíte někde na bažinaté mapě. Můžete si vybrat z několika misí, přičemž každá má jiné rozložení a lovíte jiné monstrum. Na mapě se nachází zhruba 10 míst, kde se může monstrum nacházet. Buď je můžete postupně prohledat všechny (tak ale snadno narazíte na další dvoučlenné týmy, které loví stejnou příšeru), nebo využijete schopnosti zvané Darksight, která vám ukáže přibližnou lokaci vodítka. Každé vodítko vás přivede blíže k cílové lokalitě, až dorazíte na místo, kde se monstrum nachází.

Poté začíná samotný lov. Svého parťáka můžete vyléčit pomocí lékárniček, a pokud ztratí veškeré zdraví, můžete jej oživit. Ale pozor, po každém oživení ztrácí parťák část zdraví! To samé platí, i pokud jste v nesnázích vy. Když úspěšně porazíte monstrum, musíte jej vykázat zpět do pekla, odkud přišlo. Tento proces je však viditelný pro ostatní hráče na mapě. Po vykázání vypadnou z monstra dva tokeny. Jeden pro vás, druhý pro parťáka. Jakmile jej seberete, ostatní hráči jej uvidí zářit a pokusí se vás zabít a token ukrást. Pokud se však dostanete v pořádku k jednomu z extraction pointů, máte vyhráno. Získáte zkušenosti a nějaké ty dolary, za které si můžete nakoupit vybavení.

Náplň hry zní zábavně, tak uvidíme, jak se to bude hrát. Do té doby můžete zkouknout videa z nedávné uzavřené alfy nebo zkusit štěstí a přihlásit se do ní zde.