Zavřít reklamu

Nové grafické karty od Nvidie nabídnou ještě lepší vykreslování vlasů

Vyobrazení vlasů bude v nových hrách ještě realističtější.

9. 7. 2018     Zdroj

Jedna z věcí, která by mohla hráče počítačových her donutit k tomu, aby si koupili nové stroje s novými, našlapanými grafickými kartami, jsou speciální funkce nejnovějších grafických karet. Jak Nvidia, tak AMD pracují s různými herními vývojáři, aby vypilovali nejnovější funkce grafických karet v AAA hrách. Jedná se o pomyslný závod mezi Nvidií a AMD v tom, kdo předvede ty nejlepší a nejrealističtější možnosti v nových hrách.

Poslední zpráva od PCGamesN říká, že se na univerzitě v Jižní Kalifornii snaží vývojáři z Microsoftu vytvořit úplně nové, realistické zobrazování vlasů ve hrách. Realistické vyobrazení vlasů je jedna z nejsložitějších věcí, kterou musí grafická karta obstarat, jedná-li se tedy o převod člověka do hry. Například oproti lidské tváři, očím či pusy jsou vlasy opravdovým oříškem. Tato nová technologie by měla převést lidské vlasy do velice realistické a přirozené podoby. Především se tedy poté pracuje na vlnitých vlasech, které jsou oproti rovným ještě složitější.

Jak už jsem psal výše, převod vlasů je doopravdy jednou z nejsložitějších věcí. Vývojáři říkají, že to sice bude těžká cesta, bude ale stoprocentně stát za to. Vývojáři taktéž uvedli, že jsou na dobré cestě a jejich technologie pro vyobrazení vlasů začíná být funkční. Pořád prý ale mají na čem pracovat, aby vše bezchybně fungovalo.