Zavřít reklamu

Nové Call of Duty se prodává jak na běžícím páse. Překonalo rekord série

Obchodní válka je pro Activision vcelku hřejivá

16. 11. 2020     Zdroj

Dnes se k nám dostaly prodejní čísla her z minulého týdne ve Velké Británii, které hlásaly, že Call of Duty: Black Ops Cold War bylo překonáno novým dílem Assassina. To se však týkalo pouze krabicových verzí. Svět se nepřetočil vzhůru nohama a Activison se podělil o slkutečnost, že celosvětové digitální prodeje hry překonaly rekord celé série.

Zatímco krabic nová střílečka prodala ve Velké Británii o 64 procent méně než její předchůdce v podobě Modern Warfare, na digitálních trzích se jí dařilo o poznání lépe. Situace je skoro určitě zapříčiněná současnou světovou krizí. Pandemie zavřela spoustu poboček herních obchodů a lidé přece jenom raději zůstávají doma, než aby se vypravili do nebezpečného venkovního prostoru.

Přesná čísla bysme se měli dozvědět příští týden. Do té doby se Activision podělil o jednu velmi zajímavou statistiku. Black Ops Cold War se nejvíce prodalo na PS4 (39 procent) a Xbox One (34 procent), zatímco next-gen konzole si prodeje rozdělily nepoměrným způsobem – 17 procent kopií se prodalo na PS5 a pouze 9 procent na Xbox Series. Co to znamená pro samotné prodeje konzolí úplně jistě nevíme. Jak Playstation 5, tak Xbox Series X jsou takřka všude vyprodané, takže spíše než dvojnásobnou popularitu konzole od Sony z toho můžeme vyvodit jednoduše větší množství Playstationů k dispozici.