Zavřít reklamu

Dnes vychází Call of Duty: Black Ops Cold War. Hru si nejvíc užijeme na Playstation 5

Uhodnete, jak Playstation 5 vylepší herní zkušenost?

13. 11. 2020     Zdroj

Vypadá to, že Call of Duty: Black Ops Cold War nabídne na nové Playstation odlišný zážitek než na ostatních platformách. Minulý týden jsme se dozvěděli, že hráči na konzolích od Sony si budou užívat speciálních víkendových událostí, ve kterých dostanou exkluzivní přístup k dvojnásobně rychlejšímu hromadění zkušeností. Rozhodujícím faktorem ale může být obvyklý podežřelý při diskuzích o PS5 verzích nadcházejících her – ovladač Dualsense a jeho unikátní vlastnosti.

Nové Call of Duty využije ovladač páté Playstation k snadnému rozlišení jednotlivých zbraní pomocí haptické zpětné vazby, citlivosti adaptivních triggerů a vibračních motůrků. Vývojáři z Treyarch tak vytvořili pro každou zbraň unikátní pocit ze střelby. Po určité době hraní by hráči měli poslepu poznat, z jaké zbraně střílí. Podobné updaty přinese v budoucnu i řada starších her, pomocí zpětné kompatibility takovým způsobem vylepší své výtvory například Naughty Dog (The Last of Us: Part II) a Guerilla Games (Horizon: Zero Dawn).

Treyarch hráče ovšem ujišťuje, že ve své základní podobě se Call of Duty: Black Ops Cold War hrát stejně na Playstation 5 i Xbox Series X a S. Kvůli multiplayerové popularitě hry musí studio každý z dílů série optimalizovat na různé platfromy tak, aby hraní na žádné z nich nedalo určitým hráčům výhody proti ostatním. Playstation 5 tak nabídne hráčům lepší imerzi, ale samotné hraní nijak zásadně neovlivní.

Call of Duty: Black Ops Cold War vychází dnes 13. listopadu na PC, Playstation 5, Playstation 4, Xbox Series X a S a Xbox One.