Zavřít reklamu

Nová generace Xboxu odhalena

Čekání je u konce. Tedy skoro.

10. 6. 2019    

Tak je to konečně tady. Microsoft na své prezentaci na E3 světu poodhalil to, o čem se již dlouhé měsíce jen spekuluje – novou generaci konzole Xbox. Ta nese název Project Scarlett, který na veřejnost unikl již před mnoha měsíci, a podle dostupných informací se bude jednat o skutečné dělo.

Microsoft nový Xbox odhalil relativně krátkým videem, ve kterém nechal promluvit mnohé členy týmu, které na něm pracují. Finální design však je však bohužel stále zahalen tajemstvími, přestože již víme, že se můžeme těšit na podporu 8K rozlišení či 120 snímků za sekundu a to díky brutálnímu výkonu. Ten by měl povyrůst oproti Xboxu One X údajně až čtyřikrát, což je skutečně neuvěřitelné číslo, které vývojářům rozvazuje ruce. Otázkou však je, zda jej vůbec budou schopni v několika následujících letech využít a pokud ano, zda to vůbec bude mít smysl. Přeci jen, 8K televize jsou pro mnohé hráče spíše mokrým snem, nežli realitou stojící u nich v obýváku či pokoji. 

Nedozvěděli jsme se ani o tom, kolik si bude redmondský gigant za novou generaci Xboxu účtovat. Vzhledem k tomu, že se s ní pokusí porazit konkurenční PlayStation 5 s neméně působivými parametry se však dá očekávat, že cenu rozhodně nepřestřelí. Osobně bych dokonce očekával, že se bude pohybovat na úrovni Xboxu One X po vstupu na trh či jen o několik set či tisíc korun výše. Ostatně, vyšší cenu by jim hráči nemuseli odpustit. 

Co se týče příchodu na trh, ten je naplánován na závěr roku 2020. Záměr Microsoftu je tak naprosto jasný – ovládnout novou konzolí Vánoce. Snad se tedy podaří dotáhnout veškeré detaily do konce a my budeme z novinky skutečně nadšené. Zda tomu tak bude či nikoliv však ukáže až čas.