Zavřít reklamu

Nintendo Switch umí zobrazit 3D. Má to ale háček

Někteří stále doufají, že se na Nintendu Switch dočkají 3D či virtuální reality. Jisté možnosti však jsou.

3. 10. 2018     Zdroj

Nintendo Switch je tu s námi rok a půl, ale tvůrci se zatím nemají k tomu, že by chystali 3D či virtuální realitu. Buď, jak buď, řekněme si upřímně, že konzole na to nemá výkon. Nicméně někteří se tohoto snu nechtějí vzdát, a tak se začíná nabízet pasivní 3D pro tuto konzoli.

Nintendo Switch se dočká pasivního zobrazení 3D

Hybridní zařízení se dočká malého vylepšení, kdy přes externí brýle bude možné obraz zobrazit v pasivním 3D zobrazení. Nejde však o oficiální příslušenství Nintenda, ale o NS Glasses, které má na svědomí společnost Exklim. Jedná se o kanadský startup projekt, který se již snažil upoutat pozornost svou externí grafickou kartou pro notebooky. Projekt však nevyšel, snad budou brýle úspěšnější.

Nintendo Switch Glasses mají stát 100 dolarů. Je trochu zvláštní, že v případě registrace na stránce výrobce je dostanete za 50 dolarů, jestliže se přihlásíte k odběru novinek. Headset je vybaven technologií pixel smoothing. Ta má napomoci v tom, aby šlo sledovat hry v menším rozlišení. Switch má totiž většinu her nativně v 720p.

Bohužel se toho příliš neví, co se týče dalších funkcí a kvality zobrazení. Zatím nebyla možnost, že by si veřejnost či novináři mohli brýle vyzkoušet. Nicméně jde o sympatický pokus, jak nabídnout něco nadstandardního. Předprodej bude zahájen už brzy.