Zavřít reklamu

Nintendo Switch Lite představeno

Nintendo se blýsklo velmi pěknou konzolí.

10. 7. 2019     Zdroj

Týdny spekulací jsou konečně u konce. Nintendo totiž oficiálně představilo “odlehčený” model své konzole Switch. Ten nese název Switch Lite a odlehčený je skutečně řádně – jak po stránce rozměrů a váhy, tak i ceny. 

Jednou z hlavních zbraní nové konzole jsou její barevné kabátky. Vybírat totiž budete moci ze žluté, zelenomodré a šedé varianty, přičemž všechny tři vypadají skutečně velmi hezky. Středobodem konzole je 5,5” displej, po jehož obou stranách jsou klasické ovládací prvky. Rozlišení displeje je 720p, což ke hraní bohatě stačí. Ostatně, hraní je de facto to jediné, co s ní jde dělat. S vychytávkami typu připojení k televizi se totiž můžete rozloučit. Potěší tak alespoň možnost připojit k ní sluchátka přes 3,5mm jack konektor na spodní straně. 

Poměrně zajímavé je to, že oproti klasickému Switchi má mít tato konzole o 20 až 30 % delší výdrž baterie, což je rozhodně vítaný bonus. Cena novinky je stanovena na 199 dolarů, tedy něco kolem 4500 korun. Jedná se tedy bezesporu o velmi zajímavou cenu, která nejednoho hráče zláká. Pokud se vám tedy Switch Lite líbí, zakroužkujte si v kalendáři 20. září. Právě v tento den totiž dorazí konzole na pulty obchodů, avšak prozatím není jasné, zda celosvětově či jen v některých zemích.