Zavřít reklamu

Nintendo Post E3 Tour – Report

Report z letošního Nintendo Post E3 Tour.

21. 7. 2015    

I letos se Nintendo rozhodlo po veledůležité E3 náramně pochlapit ohledně představení nových titulů. Necelý měsíc po akci tak uspořádalo Post E3 Tour, která tentokrát pro Evropu proběhla v polských Katowicích. Ačkoliv se Nintendo nepyšnilo ani letos tak vysokorozpočtovými tituly jako Microsoft a Sony, tak je třeba uznat, že téměř veškeré tituly Nintenda na E3 byly nyní na akci hratelné.

Nyní si popořadě představíme hry, které bylo možné na akci hrát. Kromě dvou her, což byl Yoshi’s Woolly World a Super Smash Bros. Wii U, byly veškeré hry zatím dosud nevydané.

Super Mario Maker

Super Mario Maker je velmi zajímavou hrou, která bude mít jednoznačný úspěch. To můžu zaručit už nyní. V Mario Makeru je možné si hru přizpůsobit k obrazu svému. Jednotlivé levely si stavíte po svém z jednotlivých částí. Dokonce sami přidáváte i nepřátele. Mario Maker nabízí i několik variant vyobrazení, od nejstarších Mariovek až po současné. Mario Maker beru něco jako LittleBigPlanet pro Wii U. Dá se očekávat že Nintendo nasadí i možnost sdílení levelů a online žebříčky.

Mario Tennis Ultra Smash

Asi nejlepší hrou na akci byl Mario Tennis Ultra Smash. Ačkoliv bude asi v našich podmínkách složité najít hráče, který by mohl najednou zapojit tři kamarády do hry, tak na akci se to poštěstilo. Mohli jsme hru vyzkoušet jak ve dvou, tak i pro čtyři hráče. Pochopitelně je Tennis arkádou, v níž narazíte na různé postavičky z Mario univerza. Hra je jednoduchá, různými odpaly směrujete míček soupeři na polovinu. Hratelnost se značně mění houbičkami, které když seberete, jste větší, silnější a zabíráte asi tak polovinu vaší poloviny. Tuto hru je však třeba hrát na klasickém gamepadu, neboť ten pro Wii U je nepoužitelný.

Skylanders: Superchargers

Poslední hrou pro Nintendo Wii U byla na akci Skylanders: Superchargers. V podstatě se jedná o velmi pěkně zpracovanou adventuru, kterou připravuje Activision ve spolupráci s Nintendem. Díky tomu jsou ve hře zahrnuty veškeré známé Nintendo postavičky. Zde musíme opravdu pochválit grafickou stránku která byla velmi vyvedená a na poměry Wii U nadstandardní.

Star Fox Zero

Nechyběl ani Star Fox Zero. Ten poměrně šokoval svým vzezřením, neboť z prvních záběrů hra vypadala poněkud otřesně. Bohužel ani v pohybu to není lepší, tedy jen o trošku. Vizuálně se hra dá porovnávat s některými hrami z dob Playstation 2. Ale což, co hratelnost? Inu, není to taktéž příliš dobré. Star Fox není klasická plošinovka, takže máte k dispozici jen svou vesmírnou loď a tou plníte lineární úkoly. Ovládání je vcelku dobré, ale nutno uznat že na delší hraní bych si hru příliš představit nedokázal.

Toto jsou veškeré hry, které byly dostupné pro Nintendo Wii U. Možná je škoda, že Nintendo zatím nepředvedlo například nové Xenoblade Chronicles a také hlavně novou Zeldu pro Wii U o které se mluví delší dobu. Vše se ale zřejmě také připravuje na příchod nové konzole pod kódovým označením NX. Z té nám bohužel Nintendo nic nepředvedlo.

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes

The Legend of Zelda: Tri Force Heroes pro mě bylo obrovské překvapení. Vynikající adventura, stavějící na jednoduchých principech. Hra je určena zejména proto, abyste mohli hrát se dvěma dalšími kamarády. Upřímně je to neskutečná zábava. Hledáte způsob jak se dostat dále společně. Upřímně nevím, jakým způsobem se hra hraje v jednom hráči, neboť se pro tři hráče parádně uzpůsobí, aby byly úkoly a souboje nápaditější. Velké překvapení akce.

Chibi-Robo!: Zip Lash

Chibi-Robo!: Zip Lash nebyla až taková sláva. Spíše oddychová 2D skákačka v níž nebylo třeba příliš přemýšlet. Malý robot se vydává na své toulky krajinou plnou překážek. Grafika je vcelku vyvedená. Ale jinak mě hra příliš neoslovila, nicméně své místo a hráče si určitě najde.

Mario & Luigi: Paper Jam Bros.

Mario & Luigi: Paper Jam Bros. je zajímavou hrou, která kloubí dvě univerza dohromady. Klasický a papírový Mario spojí síly, aby čelili nástrahám Houbového království. Společně s nimi se na cestu vydává i Luigi.

Metroid Blast Ball

Největším zklamáním akce byl Metroid Blast Ball. Hra je jakýsi podivný galaktický fotbal. Vy se snažíte pomocí střelby dostat míč do branky svého soupeře. Pochopitelně tým který má více gólů tak vítězí.  Hra se dá hrát v režimu 3 na 3. Hra je opravdu nemotorná, ovládání charakterů příliš neohrabané. Příliš jsme se nebavili a hra je velkým zklamáním.