Zavřít reklamu

Nintendo nemá v plánu přímo konkurovat Sony a Microsoftu

Nintendo se nesnaží být přímým konkurentem Sony a Microsoftu.

4. 10. 2018     Zdroj

Nintendo má na videoherním písečku své zvláštní postavení. Společnost se nesnaží jíž přímo proti konkurenci od Sony či Microsoftu, ale takzvaně si jede to svoje. Ačkoliv nemůže nabídnout tu nejlepší grafickou stránku či další prvky, tak nabízí to hlavní. A tím je zábava, kterou mnohdy supermoderní tituly na konkurenčních strojích postrádají.

Nintendo se drží svého receptu

Je to právě Mario, Zelda a další enormně úspěšné značky ze stáje Nintenda, kterým mohou jiní vydavatelé jen závidět ohromné prodeje. K tomu všemu se vyjádřil zástupce společnosti Nintendo Reggie Fils-Aime. Ten je znám zejména díky různým konferencím či Directům, které Nintendo pořádá.

„Veškerý čas, který zákazník tráví u zábavy je tím, který já počítám. Ať už jde o sledování filmů, sledování konferencí či hraní videoher, to vše je zábava. Můj soubor zájmu v této oblasti je mnohem větší, než u Sony a Microsoftu. Snažím se být kreativním a inovativním, tak abych z tohoto boje mohl vyjít vítězně.“

Jeho vyjádření dává smysl. Kdyby se Nintendo snažilo napřímo soupeřit se svými konkurenty, tak by dávno nabídlo minimálně srovnatelný stroj. To však není cílem společnosti. Jejím cílem je dále tvořit hry, které jinde nenajdeme. A popravdě srovnatelnou konkurenci Mariovi či Zeldě budeme jen těžko hledat. Ačkoliv má společnost svůj specifický přístup, tak evidentně funguje.