Zavřít reklamu

Nintendo – E3 konference

Shrnutí E3 konference, kterou pořádala společnost Nintendo.

20. 6. 2015    

Nintendo je v letošním roce poněkud v křeči. Konzole Wii U nemá prodeje, jaké by si asi zástupci této společnosti představovali a o to víc je překvapivé, že Nintendo dominuje hlavně v handheldovém segmentu. Vše mohla změnit E3 konference kterou letos Nintendo nevynechalo. Velké překvapení se ale nekonalo.

Nintendo stále vsází na své stálice, a to Wii U a Nintendo 3DS. Ačkoliv se jedná o zastaralé modely oproti konkurenci, stále mají co nabídnout ohledně exkluzivních titulů. Mario, Zelda, Metroid Prime, jsou zkrátka letité značky, které se nezapřou.

Nová konzole?

Ihned na úvod můžeme říct, že Nintendo svou novou konzoli zatím neukázalo. Momentálně se ví, že je vyvíjena pod kódovým označením Nintendo NX. Takzvaný Nintendo Next systém je zahalen rouškou tajemství. Tvrdí se, že se jedná o unikátní koncept hraní, což by Nintendu nahrávalo do karet. Odhalení konzole očekáváme nejdříve za rok, do té doby se Nintendo zatím zaměřuje na své původní konzole a ohledně Nintenda Wii U byla letošní konference značně slabá.

Hry pro Nintendo Wii U

Pro Nintendo Wii U byly oznámeny nové hry, nicméně se asi očekávalo více. Jednou z nich je Super Mario Maker. V něm si hráč bude moci sám vytvářet nové levely a výzvy a ty následně sdílet se svými přáteli i náhodnými hráči. Nintendo slibuje i podporu Amiibo postaviček a také spousty dalších postav. Je zde jasně cítit nový postoj Nintenda k online podpoře a online prostředí.

Super Mario Maker vyjde 11.září 2015.

Dalším titulem je Mario Tennis Ultra Smash. Pokud vás napadá, že jde o tenis s Mariem a dalšími postavičkami, uhodili jste hřebíčkem na hlavičku. Klasická tenisová taškařice, v podání Nintenda, pokračuje.

Mario Tennis Ultra Smash nemá přesný termín vydání, ale hra má dorazit koncem letošního roku.

Novinkou, která byla oznámena je Star Fox Zero. Populární série Star Fox se vrací na Wii U. Tentokrát ji má na svědomí studio Platinum Games. Jenže zcela upřímně, grafické podání je velmi zastaralé, a tak je otázkou zda titul dokáže zaujmout. Autoři dodávají, že stíhačka Star Foxe, bude moci měnit využití, tedy se z ní může stát i auto atd.

Star Fox Zero nemá stanový konkrétní datum vydání, ale měl by být dostupný koncem letošního roku.

Pro Wii U již vyšla hra Xenoblade Chronicles X, jen ale pro japonský trh. V současné době se chystá její vydání v Evropě. Jde hlavně o provedení anglické lokalizace hry. Toto otevřené JRPG by se mělo objevit koncem letošního roku.

Xenoblade Chronicles X by mělo být dostupné 4. prosince 2015.

Nintendo Wii U se dočká také hry Genei Ibun Roku #FE(prozatímní název), tato hra by měla přinést příběh z alternativního Tokya. Příliš informací se zatím neví, pouze to, že mladí lidé by se měli postavit velké výzvě a dojde na klasický souboj dobra a zla. Hru má na svědomí společnost Atlus.

Genei Ibun Roku #FE vyjde v roce 2016.

Animal Crossing amiibo Festival je další novinkou. Respektive další z variant Animal Crossing pro Nintendo Wii U. Jedná se o jakousi dynamickou deskovou hru na motivy amiibo postaviček. Balení bude obsahovat hru, dvě amiibo figurky a také tři amiibo karty.

Skylanders Superchargers je novou hrou z univerza, tentokrát pro konzoli Nintendo Wii U. Activision tedy pokrývá veškeré platformy a chystá dvě figurky, které budete moci přenést přímo do hry. Jsou to Turbo Charge Donkey Kong a Hammer Slam Bowser. V závislosti na dané postavě se má hra přizpůsobit stylu hraní.

Skylanders Superchargers vyjde 20. září 2015.

Hry pro Nintendo 3DS

Yo-Kai Watch je jednou z novinek pro Nintendo 3DS. Jedná se o hru na motivy stejnojmenného japonského seriálu. Ačkoliv o něm většina z vás slyší poprvé, jedná se o zajímavou záležitost, která má miliony fanoušků po celém Japonsku. Hru připravuje studio Level 5.

Yo-Kai Watch vyjde v roce 2016.

Zajímavou hrou bude Mario & Luigi: Paper Jam Bros.Zde se paradoxně setkají Mario a Luigi s Paper Luigim, kdy společně budou plnit různé úkoly a výzvy. Mělo by se jednat o jednodušší formu RPG.

Mario & Luigi: Paper Jam Bros.vyjde na jaře 2016.

Ukázala se i hra Fire Emblem Fates, zatím ale není jasné, co přesně bude náplní hry. Bližší informace budou k dispozici později, půjde o RPG.

Fire Emblem Fates vyjde v roce 2016.

Metroid Prime: Federation Force je hra která vychází z populárního univerza Metroid Prime. Jedná se o kooperační hru až pro čtyři hráče. Bude nabídnut i multiplayerový režim, kde se bude moci utkat šest hráčů, a to v režimu 3 proti 3.

Další novou hrou je Zelda. A to konkrétně The Legend of Zelda: Tri Force Heroes. V tomto titulu se bude bojovat s protivníky, řešit různé výzvy a to zejména v kooperaci až tří hráčů na čemž je ostatně hra stavěna.

Hyrule Warriors: Legends je další z novinek. Toto univerzum se podívá na Nintendo 3DS. Jedná se o klasickou bojovku s populárními postavami Nintenda.

Hyrule Warriors: Legends vyjde na jaře 2016.

Shrnutí Nintendo konference

Letošní konference Nintenda byla bohužel pro mnohé velkým zklamáním. Rovněž i pro nás. Nintendo stále jen oprašuje své zaběhlé značky a příliš se do experimentování nepouští. Zcela nepochopitelně se na konferenci neobjevila hororová hra Project Zero pro Wii U a také nová Zelda, kterou asi očekává každý fanoušek konzolí od Nintenda. Uvidíme, zda nás za rok čeká alespoň oznámení nové konzole, která by firmu opět nakopla.