Zavřít reklamu

Nintendo dostane odškodné za porušování práv

Společnost Nintendo získá miliony dolarů za porušení práv jinými weby.

14. 11. 2018     Zdroj

Každá společnost, která má své duševní vlastnictví je pochopitelně rozhořčena, a hlavně v právu, pokud jsou její autorská práva porušena. Japonská společnost Nintendo se rozhodla zatočit s některými ROM weby, které takto porušovaly zákon.

Nintendo dostane tučné odškodné

Než nás nařknete z rasové nenávisti, tak ROM weby nabízely nelegální ROM kopie titulů od Nintenda. Konkrétně šlo o weby LoveROMs a LoveRETRO, které tak nabízely zdarma obsah, za nějž by správně mělo být zaplaceno.

Majitelé webu mají být dokonce manželé, kteří díky soudnímu procesu budou přinuceni Nintendu vyplatit 12,2 milionů dolarů (cca 280 milionů korun). Pár takto způsobil společnosti újmu, a to jak přímou, tak nepřímou. Tím, že bude pokuta zaplacena, tak se pachatelé vyhnou vězení. Bylo jim také odebráno vlastnictví domén, na nichž byly weby provozovány. Oba manželé mají navíc doživotní zákaz nakládat s duševním či fyzickým vlastnictvím firmy.

Jak je vidět, tak přímá ilegální činnost se nevyplácí, zejména pokud je takto napřímo poskytována veřejně. Trochu zarážející je fakt, že si Nintendo tohoto problému všimlo až nyní. Rozhodně je ale třeba říct, že tyto činnosti je třeba trestat, jinak budou internetový uživatelé parazitovat na tvorbě kohokoliv jiného.