Zavřít reklamu

Niantic se znovu spojí s Nintendem. Na mobily přivedou Pikminy v rozšířené realitě

Nintendo pokračuje ve svém tažení na smartphony.

23. 3. 2021    

Studio Niantic, vývojáři stále velmi úspěšného Pokémon Go, oznámili další spolupráci s japonským Nintendem. Ve spolupráci s legendární společnosti vyvinouu v průběhu následujících let několik nových her, které budou využívat technologii rozšířené reality. První na řadu přijde herní série Pikmin, ve které ovládáte bandu barevných pidižvíků

Pokud jste o Pikminech neslyšeli, vůbec se nemusíte stydět. První hra ze série vyšla v roce 2001 na konzoli GameCube. Značku nechalo v posledních letech Nintendo dost dlouho ležet ladem. Až minulý rok přišlo překvapivé znovuvydání třetího dílu na hybridní Switch. Revitalizace Pikminů tedy bude pokračovat zatím nepojmenovanou mobilní hrou. V té využiji vývojáři v Niantic své zkušenosti s vývojem již zmíněného Pokémon Go a jeho předchůdce Ingress.

O hře zatím víme jen to, že vás donutí chodit po okolí. Tyhle procházky pak podle vývojářů dokáže zatím nespecifikovaným způsobem zpříjemnit. Jestli to bude pouze díky roztomilemu zjevu a líbivé hudbě, nebo pomocí inovativních herních mechanik zatím nevíme. Na hru si ale nepočkáme příliš dlouho. Vyjít by měla ještě v tomto roce na Android i na iOS.