Zavřít reklamu

Netflix má strach z Fortnite!

Netflix má oprávněný strach z Fornite. Začíná totiž ohrožovat jeho předplatitele.

21. 1. 2019     Zdroj

Netflix je ohromný gigant. Jen málokdo před pár lety mohl očekávat, že se mu podaří nastartovat novodobou éru ve sledování placeného obsahu. Na poli seriálové a filmové tvorby v podstatě nemá konkurenta. Nicméně je tu jedna záležitost, které není schopen konkurovat on. Řeč není o ničem jiném než o Fortnite, které přesahuje hranice tradičního herního spektra.

I takový gigant se třese před Fortnite

Ve své finanční zprávě totiž Netflix uvádí, že se z hlediska konkurence obává Fortnite více než v případě HBO. Fortnite sice není přímou konkurencí, nicméně pokud u hry tráví čas více než 200 milionů hráčů, tak je pochopitelné, že se streamovací služba začíná bát o své drahocenné zákazníky.

Netflix se obává právem. Předplaceno má 139 milionů lidí a u Fortnite je to 100 milionů lidí. Netflix nicméně poukazuje i na to, že Fortnite je velmi sledované i pasivně na dalších sítích. Ve chvíli, kdy Youtube vypadl na několik minut, tak servery Netflixu pocítili rapidní nárůst. Bude určitě zajímavé sledovat, jak se k tomu společnost postaví a co do budoucna proti tomu podnikne.